נתניהו והפגזה בעזה
צילום: אי-פי, רויטרס

גורם ביטחוני: הקבינט הנחה את הצבא להעצים את התקיפות

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה לראשונה מתחילת סבב הלחימה לאירועים בדרום: "חמאס נושא באחריות לפעולותיו אבל גם לפעולות הג'יהאד האסאלמי ומשלם מחיר כבד מאוד" • דובר הג'יהאד האיסלאמי: "ללא מענה לדרישות הפלגים לא תהיה רגיעה" • השיגורים לעבר ישראל חודשו
זאב קם, גילי כהן ומשה ברקוביץ'
05 במאי 2019
11:27
עודכן ב 15:29

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אומר היום (ראשון) כי הנחה את צה"ל להמשיך בתקיפות המאסיביות נגד גורמי הטרור ברצועת עזה ולעבות כוחות מסביב לרצועה, חיל רגלים שריון וכוחות נוספים. הוא אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה, בהתייחסות ראשונה שלו מאז תחילת סבב הלחימה הנוכחי ברצועה. גורם ביטחוני: הקבינט המדיני ביטחוני הנחה את צה"ל להעצים את התקיפות.

הקבינט התכנס היום בצהריים, לראשונה זה חודש וחצי. הקבינט הנחה את צה"ל להעצים את התקיפות נגד ארגוני הטרור ולעבות את הכוחות סביב עזה. קדמה לכך התייעצויות ביטחונית שקיים נתניהו במשרדו. רשת סקיי ניוז בקהיר דיווחה כי גם בשעה זו נמשכים המגעים בין ישראל לחמאס שנועדו לנסות להכיל את האירועים ולמנוע הסלמה חריפה עוד יותר של המצב.

נתניהו ציין כי חמאס נושא באחריות לפעולותיו אבל גם לפעולות הג'יהאד האסלאמי ומשלם מחיר כבד מאוד". אני מבקש מאזרחי ישראל להישמר להוראות פיקוד העורף. זה מציל חיים. אנו פועלים ונמשיך לפעול כדי להחזיר את השקט לתושבי הדרום", אמר נתניהו ושלח תנחומים למשפחתו של ההרוג באשקלון, משה אגדי ואיחולי החלמה מהירה לפצועים.

גורם ביטחוני חזר ואמר גם הבוקר כי אין מגעים להפסקת אש בין ישראל לחמאס. בתוך כך אמר הבוקר דובר הג'יהאד האיסלאמי, מוסעב ברים, כי ארגונו נותן עדיפות לשיחות המתקיימות בקהיר להשגת רגיעה, אך לדבריו, ללא מענה לדרישות הפלגים לא תהיה רגיעה. בראיון לערוץ הטלוויזיה המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי הוסיף ברים כי "ההתנגדות לא אמרה את המילה האחרונה, כל המתנחלים יהיו תחת אש. מה ישראל תעשה כשיהיו פליטים גם בתל אביב?".

דובר ארגון חמאס מושיר אל-מסרי איים הבוקר שאם ישראל מעוניינת במערכה ארוכה - ארגונו יהיו מוכן למערכה זו עד הסוף. ״אם האויב הציוני רוצה שמערכה זו תהיה ארוכה - הרי שאנחנו מוכנים לעמוד במערכה זו עד הרגע האחרון״, אמר אל-מסרי.