-

"כל הבית רעד": ילדי העוטף מספרים על הלילה שעבר עליהם

אוולין וניקול גרות באשקלון, לא רחוק מהמקום שבו נפלה הרקטה שגרמה למותו של משה אגדי: "צילמתי מהחדר של ההורים, כתבתי לכל החברות שלי שיש אזעקה"
שרון עידן ולירן כוג'הינוף
05 במאי 2019
13:43

מטח הרקטות לעבר עוטף עזה אמש (שבת) הותיר לא מעט אנשים מבוהלים, וילדים רבים, החיים בעוטף, נאלצו לחוות גם כן לילה לא פשוט. ניקול מאשקלון, שגרה סמוך לבית בו פגעה הרקטה שגרמה למותו של משה אגדי, מספרת: "שמעתי איך הרקטה נפלה, זה היה ממש חזק. זה היה מפחיד, כל הבית רעד. היינו בלחץ ולא הבנו מה קרה. אבא שלי ראה שזה נפל פה והוא רץ לעזור". 


אוולין מאשקלון הוסיפה: "הלכתי לצלם מהחדר של ההורים שלי. התחלתי לכתוב לכל החברות שלי שיש אזעקה". 

כ-210 אלף תלמידים ו-20 אלף עובדי הוראה לא הלכו הבוקר ולבתי הספר והגנים. לא התקיימו לימודים בבאר שבע, אשדוד, אשקלון, קריית גת, קריית מלאכי, יבנה, קריית עקרון, גן יבנה, חוף אשקלון, מזכרת בתיה, שדרות, נתיבות ובכל היישובים והמועצות בעוטף עזה. כמו כן לא התקיימו לימודים באוניברסיטת בן גוריון ובכל הקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה בדרום.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, החליט לקבוע מועד בחינה נוסף לבחינת הבגרות באזרחות, שאמורה להתקיים מחר, על מנת לאפשר לתלמידי העוטף להתכונן כראוי. אבואב: "נעשה כל שנדרש כדי לסייע לתלמידים שאמורים להיבחן באזרחות, וכדי לוודא שאף תלמיד לא ייפגע לאור המצב. קבענו מראש מועד נוסף, כך שגם אם נחזור מחר לשגרה, תלמיד שירצה בכך יוכל להיבחן במועד נוסף זה".