הרכב שנפגע בעזה

צה"ל חיסל את האחראי בחמאס על העברת הכספים מאיראן

בתקיפה נפצעו עוד 3 אנשים. הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס לראשונה מזה חודש וחצי לדיון בעקבות ההסלמה בדרום. הקבינט הנחה את צה"ל להעצים את התקיפות נגד ארגוני הטרור ולעבות את הכוחות סביב עזה
כתבי כאן חדשות
05 במאי 2019
15:16

צה״ל אישר היום (ראשון) כי ההרוג הפלסטיני ברצועת עזה הוא חאמד עבד חודרי, האחראי מטעם חמאס על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור ברצועת עזה. עבד חודרי, בן 34, תושב רצועת עזה, הוא בעליה של חברת החלפנות "חאמד ללצראפה"/"אלופאק", שהוכרזה בישראל ארגון טרור בשנה שעברה.


בצה"ל אומרים כי בשנים האחרונות התבסס מעמדה של חברת החלפנות, וחודרי הפך לחלפן כספים מרכזי ברצועה. הוא נהג להעביר כספים בהיקפים גדולים, ובמזומן, לחמאס הצבאי, לג'יהאד האסלאמי ולארגוני טרור נוספים ברצועת עזה, באמצעות חברת החלפנות שבבעלותו, ובסיוע חלפנים בחו"ל וסוחרים, שהיו מודעים להכרזה על החברה כארגון טרור.

בצה"ל מוסיפים כי חודרי שימש כראש החץ של איראן ברצועת עזה וכי פעילותו הפיננסית תרמה משמעותית לקידום פעילות הטרור ולהתעצמותם הצבאית של ארגוני הטרור ברצועת עזה. נוסף לכך, אישרו בצה"ל כי כלי טיס תקף כמה פעילי טרור בצפון רצועת עזה.


מקורות פלסטינים דיווחו כי ספינות קרב של צה"ל הפציצו בצפון מערב העיר עזה. קודם לכן דווח בעזה על תקיפת בית בשכונת שוג'אעייה בעיר. על פי כמה מן הדיווחים, מדובר בביתו של בכיר חמאס, רוחי מושתהא.

מקורות פלסטיניים מדווחים כי עלה ל-13 מניין ההרוגים ברצועה מתחילת סבב ההסלמה. מטוסי ומסוקי קרב של צה"ל תקפו בצוהריים גם מטרות טרור בעזה כגון מנהרות ותשתיות תת-קרקעיות, מתחמים צבאיים, אתר לייצור אמצעי לחימה וכמה עמדות שיגור של חמאס. בצבא אמרו כי יעדים רבים הוסתרו בסביבת אוכלוסייה אזרחית, בבתים של פעילי חמאס ובקרבתם. עד לשעה זו תקף צה"ל כ-260 יעדי טרור.


ארגון הגי'האד האיסלאמי הודיע כי בעזה מוכנים למערכה פתוחה עם ישראל והמשך המדיניות הישראלית והפצצות הבניינים והמפעלים בעזה תענה בתגובה רחבה. "שום מקום לא ישאר בטוח", נמסר בהודעה. עוד נאמר כי "כל עוד ישראל מרחיקה לכת בהתנהגותה לעיניי העולם - שלא תצפה לשקט".

בתוך כך התכנס בירושלים בצוהריים הקבינט המדיני-ביטחוני, לראשונה זה חודש וחצי. הקבינט הנחה את צה"ל להעצים את התקיפות נגד ארגוני הטרור ולעבות את הכוחות סביב עזה. קדמה לכך התייעצות ביטחונית שקיים ראש הממשלה נתניהו במשרדו. רשת סקיי ניוז בקהיר דיווחה כי גם בשעה זו נמשכים המגעים בין ישראל לחמאס, במטרה לנסות להכיל את האירועים ולמנוע הסלמה חריפה עוד יותר של המצב.

בהכנת הידיעה השתתפו גילי כהן, עמיחי שטיין ועמרי חיים.