יחיא סינוואר
צילום: אי-פי

חמאס פנה באמצעות המתווכים לישראל: מעוניינים בהפסקת אש

הארגון פנה לישראל בשעות האחרונות, לאחר שחיל האוויר החל בביצוע סיכולים ממוקדים ברצועת עזה. בישראל טרם הגיבו לבקשת הארגון. מניין ההרוגים הפלסטינים בעזה מאתמול עומד על 18. צה"ל: סוכל ניסיון של חמאס לבסס תשתית סייבר
גילי כהן
05 במאי 2019
18:19
עודכן ב 18:46

הסלמה בדרום: חמאס פנה בשעות האחרונות (ראשון) באמצעות המתווכים לישראל במסר, לפיו הוא מעוניין בהפסקת אש. בישראל טרם הגיבו לבקשת הארגון.

בקשת חמאס להפסקת אש מגיעה על רקע הסיכולים הממוקדים שחיל האוויר מבצע בשעות האחרונות נגד פעילים בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי.  מניין ההרוגים הפלסטינים בעזה מאתמול עומד על 18, כולל חאמד עבד חודרי, האחראי מטעם חמאס על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור בעזה.

גורם באחד מארגוני הטרור בעזה אמר היום כי בעקבות חידוש מדיניות החיסולים הסתיים שלב ההסלמה החלקית ואנו נכנסים כעת למלחמה פתוחה. הגורם אמר לרשת אל־‏מיאדין כי האויב הישראלי ישלם את המחיר בחיי חיילים ואזרחים. 

בתוך כך, דובר הג'יהאד האסלאמי, מוסעב אל־ברים, אומר לביטאון חמאס "א־ריסאלה" כי "ההתנגדות נמצאת על סף שלב חדש בסבב נגד התוקפנות ייתכן שיוביל למלחמה פתוחה". לדבריו, "על רקע המשך התוקפנות נגד העם שלנו, הפגיעה בילדים, הרס הבתים וההוצאה לפועל של מדיניות החיסולים בשטח, אנחנו על סף שלב חדש שבו לא נרחם על האויב הזה". עוד אמר כי "יכאב לאויב כמו שכואב לעם שלנו".

סוכל ניסיון של חמאס לבסס תשתית סייבר

צה"ל הודיע היום כי ביחד עם שב"כ סוכלו ניסיונות של חמאס לבסס יכולות התקפיות בסייבר מרצועת עזה, במטרה לפגוע במרחב הסייבר הישראלי. כמו כן, מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה מבנה ממנו פעל מערך הסייבר של חמאס.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר מוקדם יותר היום: "סגרנו צירים. בשעה האחרונה הורדנו גם את חטיבת גולני, וניתנה פקודת כוננות לחטיבת הצנחנים. אנחנו ערוכים עם הגנה אווירית גם בגוש דן. היו למעלה מ-35 פגיעות רקטות בשטח בנוי בשטחנו. במקומות שבהם נהרגו אזרחים, אנחנו לא תמיד מזהים התנהגות לפי הנחיות פיקוד העורף. חשוב לא לסמוך רק על כיפת ברזל".


מנליס התייחס לסיכול הממוקד של חאמד עבד חודרי: "סיכול שמתבסס על מידע של שב"כ, שבמשך תקופה ארוכה מבסס תמונת מודיעין מדויקת. הדרג המדיני מאשר את הסיכול, והוא מבוצע מתוך חמל שב"כ על ידי מטוסי חיל האוויר. מדובר בפגיעה משמעותית במנגנון העברת הכסף מאיראן לטרור בעזה. עד כה בוצעו תקיפות של חיל האוויר וטנקים נגד למעלה מ-280 יעדי טרור. גל התקיפות צפוי להמשיך ויש עוד הרבה מאד מטרות".