אתר פגיעת הרקטה באשדוד
צילום: באדיבות אנשי הדממה

פנחס מנחם פשוזמן - ההרוג הרביעי בסבב הלחימה

הרב בן ה-23 נפצע אנוש, לאחר מטח כבד לעבר אשדוד, ומותו נקבע בבית החולים. מאות ליוו את מסע הלוויתו בבית העלמין בירושלים
איציק זוארץ
05 במאי 2019
19:41
עודכן ב 04:30

הסלמה בדרום: הרב פנחס מנחם פשוזמן, בן 23, נהרג הערב (ראשון) כתוצאה מפגיעה ישירה של רקטה בבית באשדוד. מאות בני אדם ליוו אותו במסע ההלויה בירושלים. הרב חיים דב, אביו של מנחם, ספד לו: "זכיתי לגדל אותך 21 עוד מעט 22 שנים. תמיד התעלית עוד ועוד. לא מבינים אבל בטוחים שזכית להשלים את תפקידך בעולם"


פשוזמן שמע את האזעקה ורץ לכיוון אחד הבניינים, סגר אחריו את דלת הזכוכית ואז התפוצץ הטיל בכניסה לבניין. הוא ספג רסיסים בחזהו, נפצע באורח אנוש ומת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן. נפגעת חרדה שהגיעה לבית החולים אסותא באשדוד סיפרה: "הצעיר גונן עליי בגופו, ספג את הרסיסים והציל את חיי". מדובר בהרוג ישראלי רביעי מאז תחילתו של סבב הלחימה הנוכחי.

חובש רפואת חירום במד"א יוסי צמח סיפר על זירת פגיעת הרקטה באשדוד: "מיד לאחר האזעקות קיבלנו במוקד של מד"א קריאה על גבר שנפצע מרסיסים. כשהגענו למקום האירוע ראינו את הפצוע שוכב בלובי הבניין, סמוך למדרגות כשמסביבו הרס רב. חילצנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ תוך טיפול רפואי מציל חיים, ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו קריטי".

בנוסף להרוג הערב באשדוד, אזרח נהרג היום מפגיעה ישירה של טיל קורנט ברכב, ליד קיבוץ יד מרדכי. במפעל באשקלון נהרג היום זאיד אלחמאמדה משגב שלום מפגיעה ישירה של רקטה, ושניים נפצעו - קשה מאוד ובינוני. בלילה נהרג משה אגדי בן ה-58 מפגיעת רקטה באשקלון.


ישיבת שרי הקבינט המדיני-ביטחוני הסתיימה לאחר כחמש שעות. בהודעה מטעם הקבינט נמסר: "הקבינט הנחה את צה"ל להמשיך בתקיפות ולהיערך להמשך. השיקול העליון הוא ביטחון המדינה ותושביה".

במקביל, חמאס פנה בשעות האחרונות באמצעות המתווכים לישראל במסר לפיו, הוא מעוניין בהפסקת אש. בישראל טרם הגיבו לבקשת הארגון.

בקשת חמאס להפסקת אש מגיעה על רקע הסיכולים הממוקדים שחיל האוויר מבצע בשעות האחרונות נגד פעילים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי.  מניין ההרוגים הפלסטינים בעזה מאתמול עומד על לפחות 18, כולל חאמד עבד חודרי, האחראי מטעם חמאס על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור בעזה.


גורם באחד מארגוני הטרור בעזה אמר היום כי בעקבות חידוש מדיניות החיסולים הסתיים שלב ההסלמה החלקית ואנו נכנסים כעת למלחמה פתוחה. הגורם אמר לרשת אל־‏מיאדין כי האויב הישראלי ישלם את המחיר בחיי חיילים ואזרחים.