ירי מרצועת עזה אל ישראל
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

שרי חוץ באירופה מגנים את ירי הרקטות מעזה: "אקט של טרור"

שרי החוץ מפולין, צ'כיה, נורווגיה וראש ממשלת צרפת, גינו את הירי הפלסטיני לעבר ישראל. "התקפות לא מקובלות שצריך לעצור מיד", כתב בטוויטר שר החוץ הופלני
מיכל רשף ועמיחי שטיין
05 במאי 2019
23:21

שרי חוץ אירופאים גינו היום (ראשון) את הירי של ארגוני הטרור חמאס והגי'האד האסלאמי לעבר שטח ישראל. שרת החוץ של נורווגיה גינתה את הירי בציוץ בחשבון הטוויטר: "נורווגיה מגנה את ירי הרקטות נגד ישראל. כל המתקפות חייבות להיפסק מיידית. נורווגיה פועלת להשגת רגיעה. אנו מודאגים מהסלמה נוספת וקורבנות נוספים".

במקביל, גם שר החוץ הצ'כי, תומאס פטריק, גינה את ההתקפות בחשבון הטוויטר שלו: "ההתקפות האחרונות אינן מקובלות ויש לעצור אותן מיד". משרד החוץ הפולני הצטרף גם הוא למגנים וכתב בטוויטר כי "ההתקפות המאסיביות וחסרות ההבחנה של שיגורי הרקטות מעזה על ערים ישראליות - הן אקט של טרור ואינן מקובלות".

דקות לאחר מכן הצטרף גם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, למגנים, וצייץ בטוויטר: "אני מגנה בחריפות את הירי מעזה. מעגל האלימות חייב להיפסק ויש להגן על כל האזרחים. צרפת תומכת בתיווך של האו"ם והמצרים. אני תומך בזכותה של ישראל לביטחון ובשאיפות העם הפלסטיני".


היום נהרגו ארבעה ישראלים מפגיעת רקטות בדרום. במפעל באשקלון נהרג גבר כבן 40 מפגיעה ישירה של רקטה, ושניים נפצעו - קשה מאוד ובינוני. ליד נחל עוז בעוטף עזה נהרג נהג בן 67 מפגיעת טיל נ"ט ברכבו. באשדוד נהרג גבר בן 23 מרסיסי רקטה בבניין עיר. במועצה האזורית אשכול נפצע גבר כבן 30 פצעים בינוניים עד קשים מפגיעת רקטה בשטח פתוח. ככל הנראה מדובר בפועל מתאילנד שעבד במקום.

בעוטף עזה נפצע קשה אדם מרסיסי רקטה שנפלה סמוך למכונית שנסע בה. הכבישים באזור נסגרו לתנועה. בתוך כך דווח גם על פגיעה בתשתית המסילה של רכבת ישראל במסבב הנפילות הרקטות האחרונות בדרום הארץ.