משה גפני ויעקב ליצמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בגלל האירוויזיון: בוטלה פגישת הליכוד ויהדות התורה

בסיעה החרדית החליטו לבטל את הפגישה בעקבות חילול השבת הצפוי במסגרת התחרות. בתוך כך, צוותי איחוד מפלגות הימין והליכוד נפגשים בכנסת
זאב קם
06 במאי 2019
12:31

צוות המשא ומתן של יהדות התורה הודיע היום (שני) על ביטול הפגישה עם הליכוד. סיבת ביטול הפגישה היא חילול השבת שצפוי במסגרת אירועי הארוויזיון. על כן הפגישה שתוכננה להיום בצהריים בוטלה. בתוך כך, בשעה זו נערכת בכנסת פגישה בין צוותי הליכוד לצוותי איחוד מפלגות הימין.

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות דרישות יהדות התורה במשא ומתן, הכוללות  שליטה מלאה בתיקי הבריאות, הרווחה והשיכון. במפלגה מעוניינים גם בראשות ועדת הכספים. במפלגה מסבירים את הדרישה בכך שכוחם גדל לשמונה מנדטים בבחירות. לדברי בכיר ביהדות התורה: אנחנו לא לוקחים תפקידי שרים אז זה מאפשר לנתניהו מרחב תמרון בחלוקת השרים בממשלה החדשה.

יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', שוחח בטלפון עם ראש הממשלה, והציע לו לקיים בליץ' של שיחות מרתוניות עם כל המפלגות שמיועדות להיכנס לקואליציה הבאה. סמוטריץ' הציע, על רקע המצב הביטחוני הרגיש, לנהל שיחות קואליציוניות אינטנסיביות במהלך שלושה-ארבעה ימים על מנת לסיים את כל המגעים בתוך זמן קצר ולהקים ממשלה חדשה כבר לאחר יום העצמאות. זאת, על מנת שלא להשאיר את ישראל עם ממשלת מעבר בלבד במהלך אירועים ביטחוניים רגישים כמו אלו שהיו בימים האחרונים.