נתניהו, היום
צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

נתניהו: שינינו את כללי המשחק, נערכים להמשך

ראש הממשלה ושר הביטחון קיים הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון, שלאחריה אמר כי "חידשנו את מדיניות חיסול בכירי הטרור". עוד הוסף נתניהו כי הנחה את מערכת הביטחון להיערך להמשך המערכה
עמיחי שטיין וגילי כהן
06 במאי 2019
18:27

רה״מ נתניהו אמר הערב (שני) בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום כי ״ביומיים האחרונים חידשנו את המדיניות של חיסול בכירי הטרור, הרגנו עשרות מחבלים והפלנו מגדלי טרור. שינינו את כללי המשחק והחמאס מבין זאת היטב. הנחיתי להיערך להמשך".

במהלך הסיור ביקר נתניהו פצועים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. "ברור שזו לא סוף המערכה, ולכן הנחיתי להיערך להמשך והנחיתי גם להשאיר את כוחות השריון והארטילריה סביב רצועת עזה", אמר נתניהו. "אני רוצה לשבח את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה, ואת מפקדי וחיילי צה"ל על פעולתם התקיפה".

נתניהו קיים הערכת מצב והתייעצות ביטחונית בפיקוד הדרום עם ראש המל"ל מאיר בן שבת, סגן הרמטכ״ל אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום אלוף הרצי הלוי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון, מפקד אוגדת עזה תא״ל אליעזר טולדנו ובכירים נוספים. קודם לכן, ביקר נתניהו את הפצועים רס״ן סולטאן עיאדה ורב״ט עומר שלום שנפצעו בפעילות מבצעית בגבול רצועת עזה בבית החולים סורוקה בבאר שבע.