מיקי גנור
צילום: פלאש 90

הפרקליטות למיקי גנור: הסכם עד המדינה מבוטל

פרשת הצוללות: הפרקליטות הודיעה רשמית על ההחלטה לאיש העסקים. זאת לאחר שחזר בו מעדותו
תמר אלמוג, רועי ינובסקי
07 במאי 2019
11:37

כפי שפורסם בכאן חדשות: הפרקליטות הודיעה רשמית למיקי גנור על ביטול הסכם עד המדינה עמו במסגרת פרשת הצוללות. זאת לאחר שחזר בו מפרטים בעדותו. פרקליטות מחוז מיסוי וכלכלה, הודיעה לגנור כי הוא הפר את ההסכם בשל מסירת גרסאות השונות מהותית מגרסאות קודמות שמסר, סמוך ולאחר חתימת ההסכם, ובשל הפגיעה במהימנותו.

סיבה נוספת לביטול ההסכם היא החלטתו של גנור לשמור על זכות השתיקה - החלטה שמהווה הפרה של ההסכם. הפרקליטות אומרת כי תוכל להשתמש בכל הראיות שהגיעו מגנור ודרכו.

במכתב של פרקליטת מחוז תל אביב עו"ד ליאת בן ארי נכתב כי לאחר תגובת עורכי דינו של גנור נשלחה תגובה של הפרקליטות ופרקליטי גנור לא הגיבו אליה. מתברר שהמכתב לא הגיע לידי הפרקליטים עקב תקלה, אך ההערכה היא שלא תהיה לכך השפעה על ההליך וביטול ההסכם.

אמש פורסם בכאן חדשות כי חוקרי היחידה הארצית לאכיפה כלכלית ביחידת להב 433, החוקרים את פרשת הצוללות, גבו בימים האחרונים עדויות משני בכירים בחברת טינסקרופ שהיו מעורבים בעסקאות שביצעה ישראל עם החברה. ישראל ביקשה מגרמניה לגבות מהם עדות עוד בתחילת חקירת תיק 3000, אך הבקשה לחיקור דין התעכבה ואושרה רק באחרונה. גביית העדות התקיימה בגרמניה על ידי חוקרים ישראלים.