משפחתו של יהודה ביאדגה

לא תיפתח חקירה נגד השוטר שירה למוות ביהודה ביאדגה

כפי שפורסם בכאן חדשות קבעה המחלקה לחקירות שוטרים כי אין חשד לביצוע עבירות פליליות מצד השוטר. לפי ההחלטה, פעולתו נבעה מתחושה של סכנת חיים קרובה ומיידית. הפרקליטות פרסמה סרטון המתעד את השתלשלות האירועים
דניאל אלעזר
07 במאי 2019
11:48
עודכן ב 16:12

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (שלישי) כי לא תיפתח חקירה נגד השוטר שירה למוות ביהודה ביאדגה בבת-ים לפני כשלושה חודשים. על ההחלטה פורסם לראשונה בכאן חדשות. המחלקה לחקירות שוטרים קבעה כי לא נמצא חשד לביצוע עבירות פליליות מצדו של השוטר משום שנמצא שפעולתו נבעה מתחושה של סכנת חיים קרובה ומיידית ובנסיבות המקרה הייתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק. בנוסף לכך, פירסמה הפרקליטות בעמוד הפייסבוק שלה סרטון המתאר את השתלשלות האירועים. 

ההחלטה נמסרה היום למשפחת ביאדגה ולבאי כוחה. עם זאת, כותבים במחלקה לחקירות שוטרים, הוחלט להעביר כמה עניינים לבחינת המשטרה ובהם סוגיית פרק הזמן שחלף מרגע הירי עד להגעת כוחות המשטרה לזירה, וכן סוגיית טיפול שוטרי סיור במקרים של קריאה הנוגעת לאדם הלוקה בנפשו.


במח"ש אומרים כי אין בהחלטתם כדי להפחית מהטרגדיה הקשה שאירעה לבני משפחתו של ביאדגה ועל הצורך בהתבוננות רחבה על השתלשלות העניינים שהובילה בסופו של דבר למותו של  צעיר שסבל מקשיים נפשיים.

עורך הדין שגיא בלומנפלד, אשר ייצג את השוטר המעורב בתקרית, מסר: "מדובר בהחלטה מתבקשת נוכח מכלול נסיבות האירוע, וזאת מבלי לגרוע חלילה מצערה של המשפחה".

יהודה ביאדגה, בן 24, נורה למוות בחודש ינואר בידי שוטר לאחר שיצא מביתו בבת ים, כשהוא עטוף בטלית ובידו סכין. בני משפחתו של ביאדגה ביקשו ממכרים שלהם לקרוא למשטרה. בהודעת מח"ש מתואר כי לאחר שביאדגה זוהה על ידי שוטר, שקרא לעברו לזרוק את הסכין, הוא החל רץ לעברו כשידו האוחזת בסכין מונפת מעלה ומכוונת אל השוטר. בתגובה ירה בו השוטר שתי יריות מטווח קצר. הוא הסביר לאחר מכן כי חש סכנת חיים ברורה ומיידית. לפי מח"ש, גרסאותיהם של שלושה עדי ראיה שצפו באירוע תמכו בגרסה זו וציינו כי השוטר אף התריע לפני שירה.