אליסף פרץ

"משחק מלוכלך של אלוהים": אליסף פרץ איבד את שני אחיו - ובחר בחיים

אליסף פרץ, בנה של כלת פרס ישראל מרים פרץ, שכל את אחיו הבכור אוריאל כשהיה בן 12. שנים לאחר מכן אביו נפטר משברון לב. אליסף התגייס לסיירת גולני והשתחרר בשנת 2009. שלושה חודשים אחר כך - נהרג גם אחיו השני, רס"ן אלירז פרץ
יואב טייטלבאום
07 במאי 2019
15:51

איך מתמודדים עם אובדן כל כך קשה? אליסף פרץ, בנה של כלת פרס ישראל מרים פרץ, איבד את אחיו הבכור אוריאל, שנהרג בהתקלות עם מחבלים בלבנון, כשהיה בן 12. לאחר שסיים את בית הספר התיכון אביו נפטר ושלושה חודשים לאחר שהשתחרר מהצבא איבד אח נוסף – את אלירז, שנהרג ברצועת עזה. "לפעמים הגעגוע זה כמו ים אינסופי – אני לא מפסיק לשחות, אין שום אי, אין איפה לעצור", הסביר אליסף לצוות של כאן חדשות בדיגיטל שהתלווה אליו באזכרה השנתית לאחיו אלירז.

"אני זוכר את אותו לילה שאחי אוריאל נהרג. ישבנו בסלון של הבית וגזרנו כרטיסי ברכה. 'מחר הוא צריך לחזור הביתה, יש לו יום הולדת'. הלכנו לישון וב-2 וחצי לפנות בוקר אני מתעורר לקול צרחה מטורפת – 'קומו, קומו, אח שלכם נהרג'", נזכר אליסף.

שמונה שנים אחרי הטרגדיה, נפטר אביו של אליסף. "הוא נפטר משברון לב, ללא ספק. אבא שלי לא דיבר - ההיפך מאמא שלי, הוא לקח הכל פנימה. כל כך התגעגע לבן שלו, שאחרי שמונה שנים הוא החליט שהוא רוצה להיות איתו ביחד", סיפר.

"אלירז, אחי הגדול, אחרי אוריאל, הרים אותי אחרי שאבא נפטר. זה כמו דקירות קטנות – אתה יושב באיזו פגישה, באיזה משרד ואנשים מדברים בכלל על עבודה ופתאום בום – התמונה של אח שלך עולה ולאף אחד אין שמץ של מושג מה אתה עובר כרגע", אמר אליסף.

אליסף פרץ עומד בראש המיזם "האחים שלנו", שהוקם לפני שלוש שנים. במרכז המיזם - אחים שכולים שמגיעים לבתים פרטיים ומקומות קהילתיים ומשתפים את סיפורם ואת נקודת מבטם.

***