מיקי גנור בבית המשפט
יונתן זינדל, פלאש 90

המדינה צפויה להגיש כתב אישום נגד מיקי גנור

אחרי ביטול הסכם עד המדינה בפרקליטות נערכים לשלב הבא בתיק הצוללות. ייתכן שבכתב האישום ייכנס סעיף של שיבוש הליכי חקירה. גנור ינסה לטעון שהמדינה לא תוכל להשתמש בראיות שסיפק נגדו
תמר אלמוג
07 במאי 2019
19:34

המדינה צפויה להגיש כתב אישום כפוף לשימוע נגד מיקי גנור בפרשת הצוללות, כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת לאחר הודעת הפרקליטות על ביטול הסכם עד המדינה עמו. בפרקליטות נערכים למהלך וההחלטהבנושא תתקבל במועד בו יוחלט לגבי חשודים אחרים בתיק. ייתכן שלכתב האישום ייכנס גם סעיף של שיבוש הליכי חקירה. 

מבחינת גנור, הוא ככל הנראה השיג את מטרתו מכיוון שרצה שהמדינה תבטל את ההסכם, עם חזרתו מהודאתו. גנור צפוי לנסות לטעות שמכיוון שהמדינה ביטלה את ההסכם, היא מוגבלת בצעדים נגדו ולא תוכל להשתמש בראיות שסיפק. אך קיים ספק אם הטיעון יוכל להחזיק. 

מוקדם יותר הודיעה הפרקליטות רשמית על ביטול ההסכם, כפי שפורסם בכאם 11. זאת לאחר שחזר בו מפרטים בעדותו. פרקליטות מחוז מיסוי וכלכלה, הודיעה לגנור כי הוא הפר את ההסכם בשל מסירת גרסאות השונות מהותית מגרסאות קודמות שמסר, סמוך ולאחר חתימת ההסכם, ובשל הפגיעה במהימנותו. 

סיבה נוספת לביטול ההסכם היא החלטתו של גנור לשמור על זכות השתיקה - החלטה שמהווה הפרה של ההסכם. הפרקליטות אומרת כי תוכל להשתמש בכל הראיות שהגיעו מגנור ודרכו.

במכתב של פרקליטת מחוז תל אביב עו"ד ליאת בן ארי נכתב כי לאחר תגובת עורכי דינו של גנור נשלחה תגובה של הפרקליטות ופרקליטי גנור לא הגיבו אליה. מתברר שהמכתב לא הגיע לידי הפרקליטים עקב תקלה, אך ההערכה היא שלא תהיה לכך השפעה על ההליך וביטול ההסכם.