השר איוב קרא
צילום: פלאש 90

במהלך נאום השר קרא: עשרות נטשו את טקס יום הזיכרון

אנשי העדה הדרוזית ביקשו למחות על תמיכתו של השר בחוק הלאום. יו"ר מועצת עספיא בהיג' מנסור: "העדה עדיין מדממת. נמשיך לדרוש שוויון מוחלט". השר קרא - "פוליטיקה זולה"
ערן זינגר
08 במאי 2019
11:41

מתיחות בטקס הזיכרון לבני העדה הדרוזית בעספיא: חלק מהנוכחים עזבו את האירוע בשל נוכחותו במקום של השר איוב קרא. זאת על רקע תמיכתו של קרא בחוק הלאום. עוד לפני הטקס קראו חלק מאנשי העדה לממשלה לשלוח שר אחר שייצג את הממשלה. עם זאת, השר קרא הגיע למקום והשמיע את נאומו.ראש מועצת עוספיא בהיג' מנסור התייחס לחוק הלאום ואמר: "בהיג' מנסור, ראש מועצת עספיא:  "העדה הדרוזית עדיין מדממת בשל חוק הלאום, אך הממשלה ממשיכה להתעלם מחוסר הצדק שנעשה לה. מגילת העצמאות דיברה על מדינה דמוקרטית ועצמאית. נמשיך לדרוש שוויון מוחלט, פתרונות לתעסוקה ולדיור, נדרוש להפסיק מדיניות ההריסות והקנסות. זעקתנו תמשיך להדהד. חללינו יהיו זעקת העדה וכבודה לעולם ועד".

תת אלוף במילואים, אמאל אסעד, ממובילי מחאת הדרוזים נגד חוק הלאום, כינה את דבריו של קרא, דברי הבל, ואמר כי אם נציג אחר של הממשלה היה מגיע לטקס, הוא היה מתקבל בבוז גדול יותר. אסעד אמר לליאת רגב בכאן רשת ב', כי בני העדה לא רצו לשמוע את נציג הממשלה שחוקקה את חוק הלאום, והבטיח לפעול עד יומו האחרון כדי לשנותו.

השר קרא האשים כי "פוליטיקה זולה" עומדת מאחורי הנסיונות למנוע ממנו לייצג את הממשלה בטקס הזיכרון לחללים הדרוזים. לדבריו, מתנגדיו מנסים "לחבוט בו" כבר 20 שנה, אבל איש לא יעצור את הברית עם העדה הדרוזית.