טקס לנפגעי פעולות האיבה
צילום: ראובן מן

רה"מ בטקס לזכר נפגעי פעולות האיבה: "המערכה לא הסתיימה"

נתניהו אמר בטקס הזיכרון הממלכתי: "אנחנו מחשבים את צעדינו בשיקול דעת כדי להבטיח את ביטחון ישראל". נתניהו הדגיש כי "אנשי הטרור לא נלחמים למען חופש אלא למען העריצות ושיטות הרצח שלהם מלמדות על מטרתם האמיתית - להשמיד את כולנו"
מערכת כאן חדשות
08 במאי 2019
12:53

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (רביעי) בטקס הזיכרון הממלכתי לחללי פעולות האיבה כי צה"ל פעל בתקיפות נגד גורמי הטרור ברצועת עזה, אך ציין שהמערכה לא תמה. "אנו מחשבים את צעדינו בשיקול דעת ובמחויבות - תקיפה, עקבית ומאוד שיטתית כדי להבטיח את בטחון ישראל", אמר נתניהו בנאומו.


נתניהו הדגיש כי "אנשי הטרור לא נלחמים למען חופש אלא למען העריצות ושיטות הרצח שלהם מלמדות על מטרתם האמיתית - להשמיד את כולנו". והוסיף שתהום מוסרית פעורה בין ישראל למרצחים המגיעים מארגוני הטרור השונים: "אנחנו רוצים רק לבנות, והם רוצים רק להרוס. הם רוצים להרוס בתאוות רצח כל כך גדולה, עד שהם מוכנים להרוס את הפרנסה לבני עמם כפי שקרה בפיגוע הנפשע באזור התעשייה בברקן. זה לא רק הרצח אלא גם מה שקורה אחרי הרצח – אצלנו מטפלים, אצלם הופכים מחבלים לגיבורים"

בהתייחס לאבידות בנפש שספגה ישראל בשנה האחרונה ובסבב ההסלמה האחרון בעזה, אמר נתניהו: "השנה גזלו מאיתנו רוצחים חסרי לב ומצפון עוד דמויות מופלאות: זיו חג'בי, יקים לוין. יותם עובדיה, ארי פולד, אורי אנסבכר, אחיעד אטינגר וגם תינוק שהוצא מבטן אמו - עמיעד ישראל. אני יודע שתחושת החסר והגעגוע אליהם, חורצים חריצים עמוקים בנשמותיכם".


ראש הממשלה גם התייחס לאירועים האנטישמיים האחרונים ברחבי העולם ואמר כי "הטרור הרצחני שלא נתקל בהתנגדות האחידה של הקהילה הבינלאומית, הפך למגיפה עולמית ומכה – בסרי לנקה, ניו זילנד, צרפת, פיטסבורג ובסן דייגו. הגיע הזמן כבר מזמן – שהעולם התרבותי יפעל בחזית אחת נגד הקנאות הברברית הזאת".