נשרים
צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים

כמחצית מאוכלוסיית הנשרים בגולן מתה בהרעלה

שני נשרים נוספים נפגעו מזרחן אורגני - בבית החולים לחיות בר הצליחו להציל אחד מהם, בעוד שהשני נותר בטבע. באזור אותרו גם פגרים של שני תנים ושועל. מרשות הטבע והגנים נמסר כי יפעילו את כל האמצעים כדי למצוא את האחראים ולמצות איתם את הדין
רובי המרשלג, גיא קוטב ומיכל וסרמן
10 במאי 2019
12:28
עודכן ב 14:24

שמונה נשרים מתוך אוכלוסייה של 20 בלבד ברמת הגולן נמצאו מתים הבוקר (שישי) בשטח אש נפח, לאחר שהורעלו למוות באמצעות זרחן אורגני. שני נשרים נוספים נפגעו - אחד מהם נותר בטבע, והשני טופל בבית החולים לחיות בר בספארי ומצבו השתפר. באזור אותרו גם פגרים של שני תנים ושועל. בית החולים לחיות בר נכנס לכוננות, וכוחות ביצעו סריקות בשטח לאיתור ממצאים נוספים.

ברשות הטבע והגנים אומרים כי "מדובר באירוע חמור מאוד, שפוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים ברמת הגולן בתקופת הקינון". ברשות מבטיחים להפעיל את כל האמצעים כדי למצוא את האחראים להרעלה ולמצות איתם את הדין.

מהחברה להגנת הטבע נמסר: "הרעלה היא אחת העבירות החמורות מבחינת השפעתן על חיות הבר כולן, ועל הנשרים בפרט. למרות זאת, החוק להגנת חיית הבר הנוכחי, אינו מאפשר למצות כראוי את הדין עם הפושעים, ובכך, למעשה, מפקיר את אוכלוסיית הנשרים בישראל, שנמצאת על סף הכחדה. אנחנו מקווים שמי שאחראי על העוול הנורא הזה - יישא במלוא חומרת הדין".