אביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

תיקי רה"מ: חשודים נוספים ביקשו דחיית מועד שימוע

פרקליטי בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' פנו ליועמ"ש בבקשה לדחות בכחודשיים את מועד השימוע בשל היקף החומר. ההערכה היא כי גם מו"ל ידיעות אחרונות ארנון מוזס יבקש דחייה במועד
תמר אלמוג
10 במאי 2019
21:08

חשודים נוספים בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקשו דחייה של מועד השימוע. ב"השבוע" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי פרקליטי בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', החשודים בתיק בזק וואלה, פנו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לדחות בכחודשיים את מועד השימוע בשל היקף החומר. ההערכה היא כי גם המוציא לאור של ידיעות אחרונות ארנון מוזס, החשוד בתיק 2000, יבקש דחייה של השימוע.

היועץ צפוי להשיב לבקשת ראש הממשלה לדחות את מועד השימוע בימים הקרובים, ומסתמן כי בשלב זה לא תינתן דחייה. עם זאת, ההערכות הן כי אם הסנגורים יוציאו את החומרים בקרוב בסופו של דבר, תאושר דחייה של כמה שבועות.

בתוך כך, פרשננו מרדכי גילת פרסם ב"השבוע" כי על רקע אי הסדרת שכרם של פרקליטי נתניהו, שוקלים הפרקליטים להתפטר מייצוגו של ראש הממשלה. על פי הפרסום, אם עורכי הדין יתפטרו זה יקרה בתוך שבועות ספורים.


כפי שפורסם בכאן חדשות, סניגורי ראש הממשלה הדגישו במכתבם למנדלבליט כי נתניהו לא מוותר על זכות השימוע, אולם היקף החומר שעמו הוא מתמודד נרחב יותר משאר החשודים. בנוסף על כך, נטען במכתבם כי הם מבקשים את הדחייה ללא קשר לסוגיית המימון. מטעמו של נתניהו טוענים כי מנדלבליט אינו יכול לנתק עצמו, כפי שעשה במכתבו אליהם בזמנו בסוגיית המימון, שכן הוא שהפנה את ראש הממשלה לוועדת ההיתרים. כרגע סוגיית המימון איננה פתורה.