גיל מסינג

"לא מוכן להיות כלי ניגוח לרמטכ"ל": גיל מסינג הסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל

המועמד של הרמטכ"ל לתפקיד ציין במכתבו: "ניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי". היום התאריך האחרון שהמדינה ומסינג היו אמורים להשיב לבקשות רונן משה, אותו מסינג הקליט, לחשוף מידע
כרמלה מנשה ותמר אלמוג
12 במאי 2019
10:53

יועץ התקשורת גיל מסינג, שהיה מועמדו של הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי לתפקיד דובר צה"ל, הודיע היום (ראשון) כי הוא מסיר את מועמדותו. "סביב הודעת המינוי שלי החל מחול שדים פרוע, רווי בשקרים ובמניפולציות שניסו לפגוע בשמי הטוב ובמניעיי", כתב מסינג במכתב לכוכבי. 

"אינני מעוניין שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינוי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ״ל או כלפי צה״ל. לא יכולתי, ואינני מוכן, לעמוד מנגד הניסיונות הללו שנועדו לפגוע בי, בבני משפחתי, ברמטכ״ל ובמוסד דובר צה״ל, רק בשל הסכמתי ליטול על עצמי תפקיד ממלכתי" כתב מסינג.

לדברי מסינג, הוא לא האדם הראשון שחווה ניסיון לפגוע בשמו נוכח הצעה של תפקיד ציבורי. "אין לי כוונה להשלים עם זה" כתב מסינג וציין כי יחזור לעבודתו בחברה צ'קפוינט.  


גורמים במערכת אכיפת החוק גיבו את מסינג - על רקע חשיפת "הארץ" כי פעל בעבר כמעין סוכן משטרתי והקליט את אחד הנאשמים בפרשת ישראל ביתנו. בכאן רשת ב פורסם כי הגורמים אמרו ש"אין סיבה שפעולותיו אלו ימנעו את מינויו לתפקיד". היום התאריך האחרון שהמדינה ומסינג היו אמורים להשיב לבקשות רונן משה, אותו מסינג הקליט, לחשוף מידע.

בתחילת מאי נחשף בכאן חדשות כי במסמכים רשמיים של הפרקליטות הוגדר מסינג כחוקר. בטבלה שהועברה לרונן משה, מפורטות פעולות החקירה שבוצעו בפרשת ישראל ביתנו. לפי הטבלה, בארבעה בינואר 2015 תחת הכותרת "שם החוקרים" מופיע השם גיל המתייחס למסינג. הוא השתתף בפעולת הקלטה ודיבוב עבור המשטרה.

פעולת החקירה שאליה גויס מסינג היא הקלטה של חשודים בפרשת ישראל ביתנו, במסגרת לוויה של איש עסקים שהיה מקורב לראשי המפלגה. במסגרת הפעולה הוקלט גם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

תגובת דובר צה"ל להסרת מועמדותו של מסינג: "גיל מסינג נבחר לתפקיד לאור היותו אדם ערכי ביותר, בעל ניסיון מקצועי רב ומגוון ואיש מקצוע מן המעלה הראשונה. הרמטכ״ל הדגיש כי סיוע של אזרחי ישראל לגורמי אכיפת החוק ומוסדות המדינה הינו חלק מחובתנו האזרחית. הרמטכ״ל הוסיף שניסיונו הרב ויכולותיו של מסינג יכלו לתרום רבות לצה״ל ולמערך הדוברות וכי הוא מקווה שגם בעתיד ימשיך מר מסינג ויתרום מניסיונו ומקצועיותו לצה״ל".