קובי מרימי

קובי מרימי: "אתה יכול רק לנצח באירוויזיון, לא להפסיד"

הנציג הישראלי סיים הבוקר את החזרה השנייה שלו והתייצב לענות על שאלות העיתונאים:"בשבילי זו לא תחרות. אני יכול להיות מקום ראשון או אחרון. אני אנצח אם אני יודע שעשיתי את הכי טוב שאני יכול". כשנשאל האם שקל לעבור לשיר אופרה, הגיב הזמר: "יש יותר מדי חוקים. אני לא אוהב חוקים. לא למדתי שירה רק כדי שמישהו יסביר לי על דרך מסוימת שצריך לשיר"
כאן אירוויזיון
12 במאי 2019
13:17

הנציג הישראלי לאירוויזיון, קובי מרימי, קיים הבוקר (ראשון) את החזרה השנייה של על בימת התחרות באקספו תל אביב והתייצב למסיבת עיתונאים, ימים ספורים לפני הופעת הגמר במוצ"ש עם השיר HOME.

"אם אתה רוצה לשמוע שחגגתי, אז לא", השיב מרימי כשנשאל האם לקח חלק בחגיגות יום העצמאות, כשבפועל השתתף בחזרות לטקס הפתיחה ונפגש עם שאר הנציגים, "אבל זו מסיבה אחת גדולה ואני שמח על כך". הזמר הציג במסגרת המפגש גם את להקת הליווי שתופיע איתו על הבמה - אופיר ישראלי, לירון נתן לבו, יוסי מארק, לרה אקסלרוד ומעיין בוקריס, שליוותה גם את נטע ברזילי באירוויזיון אשתקד, ותזכה לעשות זאת פעם נוספת במגרש הביתי בישראל.

לעדכונים נוספו מהאקספו, הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>

המנחה נדב אמבון ציין שאוהד שרגאי, אחד מכותבי השיר HOME (לצד ענבר ויצמן)  נכח בין היושבים בקהל ושאל את הנציג הישראלי לגבי השיר שנבחר לבצע: " אנשים שאלו אותי 'אם כותבים לך שיר, מה העצה שלך עבורם ?'",  השיב מרימי - "אז אני אמרתי 'תכתבו מהלב, ואז יהיה לי קל להתחבר אליו' ואני חושב שזה מה שהם עשו. השיר הזה הוא אני, הוא המסע שלי".

לאחר מכן קיבלו העיתונאים את הבמה לפנות לקובי עם שאלותיהם. רן בוקר מ-YNET שאל האם הוא חושב שהוא יכול לנצח על אף הביקורת הרבה מבית. מרימי הגיב בנינוחות: "בשבילי זו לא תחרות. אני יכול להיות מקום ראשון או אחרון. אני אנצח אם אני יודע שעשיתי את הכי טוב שאני יכול. אם ארד מהבמה ואומר לעצמי -'נהניתי מזה, אנשים צפו בי ועשיתי להם משהו' - בשבילי זה ניצחון , התוצאות כבר לא בידיי".

הנציג הישראלי הוסיף בתגובה לשאלה אחרת: "אני חושב שהמהות של התחרות היא להיות ביחד, לחגוג מוזיקה, אתה יכול רק לנצח באירוויזיון, לא להפסיד. אם כן, יש 40 מפסידים השנה. אני לא רואה את זה ככה, כי יש כל כך הרבה אמנים מיוחדים. כולנו חוגגים ביחד וכולנו מנצחים".

אחד העיתונאים הזרים שנכח במסע"ת שאל האם במהלך השירות הצבאי שלו התמודד עם חוויות מפחידות, בדומה להופעה על הבמה מול כל אירופה, אך קובי לא התבלבל, וציין שהחוויה הכי מפחידה שזכורה לו מהשירות במשאבי אנוש בצבא הייתה "הבורקס מהשק"ם", לקול  הצחוק של העיתונאים.

שאלה נוספת שעלתה הייתה האם הוא אי פעם שקל ללמוד לשיר אופרה. קובי ציין שחברה ניסתה בעבר לשכנע אותו לעבור ללימודים קלאסיים. אך לדבריו, ויתר אחרי שני שיעורים - "יש יותר מדי חוקים. אני לא אוהב חוקים. לא למדתי שירה רק כדי שמישהו יסביר לי על דרך מסוימת שצריך לשיר. אני אוהב לעשות את מה שאני מרגיש בתוך הרגע". רגע לפני סיום, ניצל קובי את הבמה עם להקת הליווי שלו לביצוע ווקאלי קצר של "הללויה", שזכה באירוויזיון בירושלים ב-1979. סגירת מעגל סמלית של 40 שנה, ימים ספורים לפני שההופעה הגדולה בעולם חוזרת לישראל.

האזינו לגרסה המחודשת של HOME - 

קובי מרימי ייצג את ישראל בגמר אירוויזיון 2019, שיתקיים באקספו תל אביב ויועבר בשידור חי בכאן 11 ובעמוד היוטיוב של כאן.

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>