רפאלי, ארכיון
צילום: אי-פי

פסק הדין נגד בר רפאלי: "למרות מערכת היחסים עם דיקפריו - מרכז חייה היה בישראל"

נימוקי השופטים בפסק הדין שחייב את הדוגמנית בתשלום כ-8 מיליון שקלים נחשפו: בין היתר, הם כתבו כי רפאלי ניהל שגרת חיים בבתים שבהם שהתה בישראל
רועי ינובסקי
12 במאי 2019
15:01

בית המשפט המחוזי מרכז התיר היום (ראשון) לפרסום את פסק הדין המלא הדוחה את ערעור המס של הדוגמנית בר רפאלי. ביהמ"ש קבע כי על רפאלי לשלם כ-8 מיליון שקלים, ובנוסף הוצאות משפט בסך 120 אלף שקלים.

השופטים כתבו בפסק הדין כי בשנות המס 2009-2010 רפאלי הייתה תושבת ישראל, כך שעליה לשלם מס בישראל בגין הכנסותיה באותן השנים. 

בית המשפט קבע כי בראשית התקופה שימש בית הוריה של רפאלי בהוד השרון כבית קבע ולאחר מכן הדירה השכורה במגדלי yoo. בחודשים האחרונים לתקופה הזו עברה רפאלי לדירה שכורה אחרת במגדלי W שאף היא שימשה רק אותה.

לרפאלי הייתה שליטה על הנעשה בבתים אלה ושימושה בהם נשא אופי "ביתי" תוך ניהול שגרת חיים, כך כתבו עוד השופטים. על פי פסק הדין, בתים אלו שימשו עוגן לנסיעותיה לחו"ל.

עוד קבע בית המשפט כי על אף קיומה של מערכת יחסים זוגית עם ליאונרדו דיקפריו, אין בכך להסיט את מרכז חייה מחוץ לישראל.

בפסק דינו, בית המשפט ציין ביחס לעדים מטעמה של רפאלי כי הם שינו את גרסתם בבית המשפט לעומת חקירתם ברשות המיסים: "דברים ברוח זו נמסרו גם בהודעתם של טלי ליבוביץ', אשת יחסי ציבור של חברת קנדה ישראל וחברה של ציפי רפאלי שמסרה: 'אני יודעת שציפי רכשה את הדירה עבור בר או להשקעה עבור בר'. נדב שצר, המקורב לרפאלי, מסר: 'אני יודע שבר רכשה שם דירה', וכן 'אני יודע שכשקנו את הדירה בבלו, ידוע לי מבר שהיא זו שהתכוונה לגור בדירה'".