ארכיון
צילום: פלאש 90

גורמים באיחוד הימין: נתניהו אמר שיפעל להחיל ריבונות ביו"ש אחרי הצגת תוכנית טראמפ

לדברי גורמים בכירים במפלגה, הדברים נאמרו במהלך המו"מ הקואליציוני
זאב קם
13 במאי 2019
07:39

גורמים בכירים באיחוד מפלגות הימין מגלים שבמהלך שיחות המו"מ בינם ובין הליכוד אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא מתכוון לקדם את החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון מיד לאחר שהנשיא טראמפ יניח את תוכניתו המדינית.

אותם גורמים מספרים שבשיחות ביניהם אמר נתניהו שלאחר שתונח התוכנית אפשר יהיה להתקדם הרבה יותר בקלות עם נתיב החלת הריבונות. נקודה אחרת שקשורה ליהודה ושומרון, שאותה כרגע מסרב נתניהו לתת לאיחוד מפלגות הימין, קשורה לדרישה לבטל את חוק תוכנית ההתנתקות.

את ביטול חוק ההתנתקות, שנוגע בפועל בעיקר ליישובים שפונו בצפון השומרון, נתניהו מסרב להכניס להסכמים הקואליציוניים ומסביר שאין לו רצון לקדם מהלך חד צדדי שלא ימצא חן בעיני הממשל האמריקני. הבוקר, בשעה 11, ייפגשו צוותי שתי המפלגות כדי להמשיך במו"מ הקואליציוני.

חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד אמר הבוקר בריאיון ל"הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי הוא מאמין שנתניהו יעשה מהלך של החלת ריבונות ישראלית לפחות על חלק מההתנחלויות. "אני חושב שזאת זכות גדולה", אמר. "כל הקדנציה הקודמת אני וחבריי בשדולת ארץ ישראל נלחמנו על המהלך הזה כולל ניסיונות חקיקה שבכנסת ה-20 לא הצליחו".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת יואב קיש בכאן רשת ב:

על כך שנתניהו לא תמך בהצעות החוק הללו אמר קיש כי "הסיבה שרה"מ לא תמך היא שהוא חייב מבחינתו לחכות לראות מה רוצים האמריקנים לעשות לפני שהוא מתקדם במהלך הזה. בהקשר לתוכנית המאה של טראמפ מדובר כנראה על מהלך שכזה".