אביגדור ליברמן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ליברמן: "או שיקבלו את הסעיפים שלנו - או שנלך לאופוזיציה"

יו"ר ישראל ביתנו אמר בישיבת הסיעה כי יש הסכמה בנוגע לתיקים וחוק עונש מוות למחבלים. לדבריו, אם בליכוד לא יסכימו על חוק הגיוס, מדיניות הביטחון וסעיפים נוספים המפלגה לא תצטרף לממשלה
זאב קם
13 במאי 2019
15:47

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה למשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד, ואיים באפשרות שלא יצטרף לממשלה. ליברמן אמר כי במסגרת המשא ומתן ישנו סיכום על תיקי הביטחון והקליטה והתחייבות לחוקק עונש מוות למחבלים. לדברי ליברמן הפער עומד במדיניות הביטחון, בחוק הגיוס ובכמה סעיפים נוספים.


"בנושא התיקים אין בעיה. יש פערים משמעותיים בנושא מדיניות הביטחון. פרשתי בזמנו מהממשלה לאור המצב הביטחוני", אמר ליברמן. "היום ראינו העברת 30 מיליון דולר לחמאס אחרי 700 רקטות. זה בלתי סביר בעליל. אני יכול להיות שותף להכרעה אבל לא שותף להסדרה. ראש הממשלה התחייב שלא תהיה הסדרה לפני החזרת חיילינו הביתה".

ליברמן הוסיף כי "כרגע כל הסיפור הוא שקונים שקט ולא מפריעים לחמאס להתעצם. זו מפלצת שצוברת עוצמה ותעוזה והמון רקטות. זה דבר שאנחנו לא יכולים להסכים לו. גם לגבי חאן אל אחמר, היתה הודעה של ראש הממשלה שהוא יפונה. אני לא מוכן להיכנס לתפקיד שר הביטחון בלי שאני יכול לפנות את חאן אל אחמר".

"גם בנושא הגיוס, אנחנו לא נסכים לשום שינוי. אנחנו דורשים חוק גיוס כמו שעבר בקריאה ראשונה ככה חייב לעבור בקריאה שנייה ושלישית", המשיך. "דרישה נוספת שלנו היא לקבל את ראשות ועדת הפנים ולא נתפשר על זה. אין לי כוונה יותר להיפגש עם ראש הממשלה. או שיקבלו את חמשת הסעיפים שלנו או שנלך לאופוזיציה".