ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

רה"מ בתגובה לפרסומים על שינוי מערכת המשפט: פרשנות מעוותת כדי לזרוע פחד

נתניהו כתב ברשתות החברתיות כי המדיניות שלו תמיד הייתה לשמור על בית משפט חזק ועצמאי - אך אין זה אומר בית משפט שהוא כל יכול
גילי כהן
13 במאי 2019
19:40

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שני) ברשתות החברתיות לפרסומים בכלי התקשורת ולפיהם, ברצונו להעביר שינויים מרחיקי לכת במערכת המשפט: "המדיניות שלי תמיד הייתה לשמור על בית משפט חזק ועצמאי - אך אין זה אומר בית משפט שהוא כל יכול. בתקשורת מתפרסמות הדלפות מגמתיות ופרשנויות מעוותות שכוללות הצעות לא נכונות. כל זה נעשה כדי לזרוע פחד ולמנוע שינויים כלשהם, במטרה לבלום את השבת האיזון הדרוש בין הרשויות בישראל".

נתניהו הוסיף כי "האיזון הזה דרוש כדי להעביר חוקים שנפסלו או עוכבו בעבר. אלה חוקים שהציבור מצפה מאיתנו להעביר: גירוש משפחות מחבלים, עונש מוות למחבלים וחוק להוצאת מסתננים. אני נחוש לפעול ללא מורא למענכם, אזרחי ישראל. זאת הסיבה שבחרתם בי".

לפני שבוע פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה הציע במשא ומתן הקואליציוני עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' שותפות שווה ומלאה בהחלטות שנוגעות למשרד המשפטים ולמערכת המשפט, כשהכוונה היא שכל מהלך שנוגע למערכת המשפט, כמו חקיקת פסקת ההתגברות, ענייני הוועדה למינוי שופטים ונושאים נוספים יתקבל במשותף עם השר יריב לוין.