ליברמן ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בסביבת נתניהו מאשימים: "ליברמן מנסה לפוצץ את המו"מ הקואליציוני"

גורמים המעורבים במו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד אומרים כי ליברמן מנסה להכניס את ראש הממשלה ללחץ. ישראל ביתנו: "לא נפוצץ את המו"מ אבל גם לא נוותר על עקרונות"
מיכאל שמש
13 במאי 2019
21:40

גורמים המעורבים במשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד מאשימים היום (שני) את יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, כי הוא מנסה לפוצץ את השיחות בניסיון להכניס את ראש הממשלה לתבהלה. בעקבות הצהרת ליברמן היום כי לא יצטרף לממשלה אם לא יענו דרישותיו לקבל את תיקי הביטחון והקליטה ולחוקק עונש מוות למחבלים, אמרו הגורמים בליכוד כי הצהרות ליברמן בעניינים הביטחוניים ובענייני הגיוס פגעו משמעותית ביכולת של הליכוד להשיג פשרה בין הצדדים.


בישראל ביתנו אמרו בתגובה הערב כי הם פועלים להקמת ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים. "כל הסעיפים כפי שפירט אותם היום יו״ר המפלגה בישיבת הסיעה, היו ידועים לכולם לפני הבחירות, במהלך מערכת הבחירות ולאחריהן", נכתב בהודעת המפלגה. "עמדת ישראל ביתנו בנושא חמאס, מופיעה בהסכם הקואליציוני עם הליכוד כבר משנת 2009. אין לנו שום כוונה לפוצץ את המשא ומתן אך בו בעת איננו מתכוונים לוותר על העקרונות והעמדות הבסיסיות שלנו. בכל מקרה לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי להרכיב את הממשלה לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד.