עאישה א ראבי
צילום מסך

כפי שנחשף בכאן 11: ביהמ"ש הורה לשחרר למעצר בית את הנאשם בהריגת עאישה א ראבי

לבקשת המדינה ניתן עיכוב ביצוע להחלטה לטובת שקילת הגשת ערר. הנאשם עצור למעלה מארבעה חודשים. עורך דינו: אבן אחת לא יכולה לגרום נזק רב כל כך לגולגולת
כרמל דנגור
14 במאי 2019
09:48

בית המשפט המחוזי בלוד החליט לשחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני את הקטין הנאשם בהריגת עאישה א ראבי בנסיבות טרור. זאת כפי שפורסם לראשונה בכאן 11. לבקשת המדינה ניתן עיכוב ביצוע להחלטה לטובת שקילת הגשת ערר, היא תעדכן בהחלטתה בנושא עד מחר.

במהלך הדיון הציג סנגורו של הנאשם עורך הדין אריאל עטרי חוות דעת של ראש המכון לרפואה משפטית חן קוגל לפיה: "החבלות בגולגולת המנוחה מתיישבות עם נזקים הנגרמים באנרגיה גבוהה מאוד, ולא מפגיעה אחת של אבן; חיפוש בספרות המקצועית לא העלה אף מקרה בו נגרמו נזקים כה נרחבים לעצמות הגולגולת כתוצאה מפגיעת אבן"


השופט חגי טרסי קבע כי לחובתו של הנאשם מסוכנות גבוהה, אם כי יש לבחון חלופת מעצר – משום שמדובר בקטין בן 16 ומדובר באירוע בודד. השחרור למעצר בית אינו מיידי, ויתבצע רק אחרי בדיקה של היתכנות האיזוק. על הקטין יפקחו שני מפקחים בכל עת, והוא ישהה במעצר בית במקום מרוחק לזירת האירוע, ולא יצור קשר עם אנשים מלבד בני משפחתו.

בעניין הראיות, קבע השופט טרסי כי ישנה לכאורה "תשתית ראייתית שבכוחה להביא בעתיד, בסבירות בלתי מבוטלת להרשעתו של הנאשם". הראייה החזקה ביותר, לדברי השופט, היא ה-DNA של הנאשם שנמצא על האבן שפגעה בא-ראבי וגרמה למותה. לגבי הטענה כי הנאשם נגע בעבר באבן שהושלכה, אך הוא אינו זה שזרק אותה – הגדיר השופט: "אפשרות דמיונית שסבירותה שואפת לאפס". שתיקתו לאורך כל החקירה והגרסה שמסר אחרי ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום – רק מחזקת, לדברי השופט, את התשתית הראייתית.