גפני וליברמן
צילום: פלאש 90

גורם בליכוד: חוק החסינות אינו מופיע בנספח ההסכמים הקואליציוניים

בליכוד זועמים על ליברמן ואומרים כי הוא מכשיל את המו"מ להרכבת הממשלה. ביהדות התורה תוקפים: "ליברמן לא מבין איך מתנהלת המדינה". במקביל נדחתה הפגישה בין ראש הממשלה ונציגי יהדות התורה
יואב קרקובסקי
14 במאי 2019
13:36

16 ימים לתום מועד המשא ומתן הקואליציוני, גורם בליכוד אומר הבוקר (שלישי) כי בניגוד לפרסומים חוק החסינות אינו מופיע במסמך החקיקה שמתגבש כנספח להסכמים הקואליציוניים. לדבריו, ההערכה היא שהנושא עולה בשיחות בין ראשי המפלגות לראש הממשלה, אך זה עדיין לא נכלל בנספח שמנוסח בימים אלו.

בליכוד זועמים על ליברמן בעקבות חמש הדרישות שהציב אתמול ואומרים כי הוא מנסה להכשיל את הרכבת הממשלה. גם ביהדות התורה תוקפים את ליברמן. יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, כי ליברמן אינו מבין איך מתנהלת מדינה.

"אני לא יכול להבין את האיש הזה, זה פשוט לא להאמין. הוא רוצה לנהל את המדינה עם החמישה מנדטים שלו ולהגיד לנו מה לעשות ומה לא לעשות עם עוד כמה דברים. זה סוג משא ומתן שאני לא הכרתי, כאילו הוא בעל הבית, כאילו הוא עושה מה שהוא רוצה, מה שהוא מחליט צריך לתת לו תשובה חיובית ואם לא תשובה חיובית אז לא תהיה ממשלה. מה זה לא תהיה ממשלה?".

בתוך כך מאשר גורם בליכוד כי ישנה התקדמות במשא ומתן עם איחוד מפלגות הימין, אך גורל תיק המשפטים טרם הוכרע. באשר למגעים עם כולנו אמר הגורם כי בליכוד ממתינים לתשובת כחלון בנושא תיק האוצר. הגורם הבהיר: "לכולנו מגיע תיק אחד לפי המפתח וזה האוצר. אם היה מיזוג עם הליכוד המפתח היה יכול להיות נדיב הרבה יותר".