אופירה חיים
צילום: באדיבות המשפחה

הנאשם ברצח אופירה חיים: "היא לא הייתה אמא"

במהלך דיון ההוכחות בעניינו, דוד חיים הודה שחפר בור בגינה שבה נמצאה גופת גרושתו, אך לטענתו עשה זאת כדי לתקן נזילה. "לא תכננתי לרצוח אותה", אמר בדיון, על אף שכבר הודה במעשה בחקירתו
מורן שכניק
14 במאי 2019
15:46

היום (שלישי) התקיים דיון הוכחות בבית המשפט המחוזי מרכז, בעניינו של דוד חיים הנאשם ברצח גרושתו אופירה חיים בתל מונד. במהלך הדיון התבטא הנאשם בחריפות נגד הנרצחת, ואמר: "היא לא הייתה אימא, היא הייתה שטן מהלך. כולם פחדו ממנה".

על פי כתב האישום שהוגש ביולי האחרון, דוד חיים רצח את אופירה חיים על רקע סכסוכים משפחתיים וכלכליים. הוא התנפל על גרושתו מאחורה, כרך בחוזקה חוט ניילון סביב צווארה וחנק אותה באמצעותו במשך כעשר דקות. הוא לא הפסיק, על אף תחנוניה, עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה. הוא קבר את גופתה בחצר ביתה, בבור שביקש מעובד גינון לחפור במיוחד מבעוד מועד.

בדיון היום דוד חיים הודה כי בין שבועיים לחודש לפני הרצח, הוא הזמין פועל לחפור בור בגינה, לטענתו כדי לתקן נזילה. ״לא הגיוני שמישהו יחפור בור חודש לפני הרצח", אמר חיים. "לא תכננתי לרצוח אותה, אם הייתי מתכנן לרצוח אותה - היה לי זמן לחפור בור באותו שבוע״. התובעת הזכירה בדיון שבשחזור הודה חיים שתכנן את הרצח בין חודש לחודשיים מראש.

עוד אמר הנאשם בדיון, כי לפני הרצח "אחת הילדות באה ואמרה לי שהיא (אופירה חים) לא תזמין אותה לחתונה שלה. אחרי שאופירה נעלמה עשו לנו האזנות סתר ואחת הילדות אמרה שהיא מבסוטית שהיא נעלמה. אני הייתי, מכספי, מחליף לה ברזים בבית כדי שיהיה שקט תעשייתי עם הבנות שלי".

חיים מואשם גם בשיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות. לפי כתב האישום, לאחר שווידא שאופירה חיים לא נושמת, פעל הנאשם במטרה להסתיר את מעשה הרצח, ולמנוע את גילויו. חיים ריסק באמצעות פטיש את מכשיר הטלפון הנייד של המנוחה, לקח את תיקה של המנוחה מביתה, גזר את כרטיסי האשראי שהיו בארנקה, נטל את חוט הניילון שבאמצעותו ביצע את הרצח, ואת כל אלו השליך הנאשם לפח האשפה המרוחק מביתו.

חיים מסר עדות כוזבת לאחר שהחלו החיפושים אחר אופירה חיים, לפיה אינו יודע דבר אודות היעלמותה של המנוחה. כמו כן, הנאשם הציג מצג שווא כמי שמסייע בחיפושים אחר המנוחה, על אף שכל אותה העת ידע שהיא אינה בחיים וכן ידע את מקום קבורתה. לאחר שנעצר, הודה דוד חיים ברצח.