ווטסאפ
צילום: אי-פי

מתקפת הסייבר על ווטסאפ: בחברה אומרים כי משתמשים בודדים נפגעו

מוקדם יותר אישרו בחברה כי התגלתה פרצת אבטחה שאפשרה להתקין רוגלה על פלאפונים. לפי דיווחים, את הפירצה גילתה וניצלה חברת NSO הישראלית
סוכנויות הידיעות
14 במאי 2019
16:32

בחברת ווטסאפ התייחסו פעם נוספת לפרצת האבטחה ביישומון, ודובר החברה עדכן כי "רק כמה ממשתמשי השירות נפגעו בעקבות הפירצה". מוקדם יותר היום (שלישי) אישרו בווטסאפ כי התגלתה פרצת אבטחה שאפשרה להתקין רוגלה על פלאפונים. לפי דיווחים, את הפירצה גילתה וניצלה חברת NSO הישראלית, שתוכנת הריגול שלה פגאסוס הותקנה "במספר מכשירים" ועקבה אחריהם. בחברה מסרו ל-1.5 מיליון הלקוחות כי הפירצה תוקנה - והם העבירו את המידע למשרד המשפטים האמריקני.

הפירצה הייתה בחיוג הקולי של האפליקציה. מי שרצה להתקין את תוכנת הריגול היה צריך להתקשר ליעד, ללא צורך שהנמען יענה. השיחה עצמה נעלמה מרשומת השיחות הנכנסות והתוכנה הותקנה. מי שריגל קיבל שליטה מלאה על התוכן במכשיר - כולל המצלמה והמיקרופון.

בוואטסאפ לא אמרו מי עומד מאחורי תוכנת הריגול והסתפקו באמירה כי "מדובר בחברה פרטית שידוע שעובדת עם ממשלות".

מ-NSO הישראלית נמסר בתגובה: "הטכנולוגיה של NSO נמכרת לגופי ממשל מורשים ומוסמכים למטרה הבלעדית של חקירת ומניעת פשע וטרור. החברה חוקרת כל טענה על ניצול לרעה של הטכנולוגיה שלה, ובמידת הצורך נוקטת בצעדים הנדרשים לרבות ניתוק המערכת. בשום מקרה, NSO לא תהיה מעורבת בהפעלת המערכת או זיהוי יעדי מעקב, פעילות הנעשית אך ורק על ידי גופי מודיעין ואכיפת חוק. חברת NSO לעולם לא תשתמש בטכנולוגיה שלה למעקב אחר אדם או ארגון כלשהו״.