שי ניצן וגיא ניר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תנ"צ גיא ניר מאיים לתבוע את שי ניצן: "שיקר באופן בוטה"

הקצין, שמנהל כבר כמה שנים מאבק נגד צמרת המשטרה, ומתנהל נגדו הליך בבית דין משמעתי, שלח מכתב לפרקליט המדינה בעקבות ריאיון שהעניק ל"מקור ראשון". ניצן טען בריאיון כי "אין לניר ראיות", ו"הוא דיווח לאחר שהסתבך בחשדות". בתגובה אמר עורך דינו של ניר: "מדובר בשיבוש הליכי משפט"
רועי ינובסקי
14 במאי 2019
18:06

תת-ניצב גיא ניר שלח היום (שלישי) באמצעות בא כוחו מכתב לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד פרקליט המדינה שי ניצן, ובו הוא טוען כי ניצן התבטא באופן שקרי. את המכתב שלח תנ"צ ניר, שנמצא כבר שלוש שנים במאבקים מול צמרת המשטרה, בעקבות דברים שאמר פרקליט המדינה בריאיון לעיתון "מקור ראשון" בסוף השבוע האחרון.

עורך דינו של ניר, מיכאל דוברין, התייחס לאמירות של ניצן בריאיון, לפיהן ניר "לא ראה את מה שהוא טוען שהוא ראה", ו"נזכר לדווח אחרי שהוא הסתבך בעצמו בחשדות". עורך דינו של הקצין ציין במכתב כי "ניר דיווח במהלך כל שירותו אודות שחיתויות ואי סדרים בזמן אמת". במכתב גם תוקף בחריפות בא כוחו של ניר את ניצן, על אמירתו בנוגע לתזמון דיווחיו של הקצין: "משפט שקרי מתחילתו ועד סופו. הוא  דיווח במהלך כל שירותו אודות שחיתויות ואי סדרים - תמיד לגורמים המוסמכים ובזמן אמת".


בריאיון ל"מקור ראשון" אמר גם על ניר: "שמעתי את כל טענותיו ואין לו שום ראיה". על כך כתב עו"ד דבורין כי "זהו השקר הבוטה החמור והפוגעני מכולם. מצופה מאדם הנושא משרה בכירה ואחראית של פרקליט המדינה, שיערוך בדיקות מקיפות ומקצועיות טרם יחרוץ גורלות". עורך הדין ציין ששי ניצן לא נפגש עם ניר. לטענת ניר ובא כוחו, מדובר בשיבוש הליכי משפט, שכן הדברים עלולים להשפיע על הרכב השופטים שדן בעניינו של ניר בבית דין משמעתי. ניר קורא לפרקליט המדינה לפרסם התנצלות והבהרה פומבית תוך 48 שעות.

ניר העביר שורה של חומרים למחלקה לחקירות שוטרים ולמבקר המדינה, המעידים לכאורה על אי סדרים במשטרה. בין היתר, מדובר בטענות על "תפירת תיק" לתת-אלוף במיל' גל הירש, שהיה מועמד לתפקיד המפכ"ל. מנגד, המשטרה הגישה נגד ניר כתב אישום משמעתי, שמתנהל בימים אלה בבית הדין של המשטרה. ניר טוען כי המשטרה עשתה זאת בתגובה לחומרים שמסר.

מניצן נמסר בתגובה: "פרקליט המדינה למד על הפנייה לראשונה מהתקשורת וצר לנו על כך. ככל שמכתב כאמור אכן התקבל, הוא יילמד - ואם יימצא כי יש בכך צורך תישלח לפונה תשובה".