קובי מרימי

דיוות, תרנגולים ובלדות: הנציגים הישראלים באירוויזיון

מהנוצות של דנה אינטרנשיונל, דרך הקרקורים של נטע ברזילי, ועד הבלדה המרגשת של קובי מרימי: הישראלים בתחרות האירוויזיון
כתבי כאן חדשות
16 במאי 2019
16:03

מאז הניצחון הדרמטי עם השיר האייקוני של דנה אינטרנשיונל, "דיווה", ועד שהופיעה נטע ברזילי עם השיר "TOY" – חלפו 20 שנה. האם זה בגלל שיש נוסחה מנצחת לשירים שיצגו את ישראל באירוויזיון, או שמדובר בכלל בשילוב של כישרון, מקצועיות ובעיקר – תזמון? הדעות חלוקות.

"אני אוהב אותו - לא משנה מה": פחות מיממה אחרי שנחשף השיר של קובי מרימי לאירוויזיון, הביקורות המאוכזבות לא איחרו להגיע. אבל בניגוד לקהל הישראלי שלא פרגן במיוחד – בעולם דווקא נשמעו תגובות אוהדות הרבה יותר.

המשדר הנצפה ביותר בטלוויזיה השוודית מדי שנה הוא קדם האירוויזיון. השנה, אורחת הכבוד במופע השוודי הייתה לא אחרת מדנה אינטרנשיונל, זוכת אירוויזיון '98, שכבשה את הבמה 20 שנים אחרי שהפילה את הפסל לזוכה השוודית – שסוף סוף סלחה לה על שגנבה לה, לא בכוונה, את ההצגה.

הלילה שבו הפכה נטע ברזילי לסמל לאומי: נטע עשתה את מה שאף אחד לא הצליח לעשות במשך 20 שנה – וניצחה באירוויזיון. אבל בדרך לניצחון הפכה נטע לסמל של קבלת השונה – וזה כנראה מה שגרם לקהל באירופה להתאהב בה.

השיר "HOME", שזכה לביקורות לא מעטות, עובד מחדש כדי להתאים לבמה הגדולה של תחרות האירוויזיון, והנציג הישראלי, קובי מרימי, לא הסתיר את ההתרגשות בסוף החזרה הראשונה ואף פרץ בבכי.