הציור שנמכר

שיא לקלוד מונה: ציור של הצייר הצרפתי נמכר ב-110.7 מיליון דולר

מדובר בציור ה-9 הכי יקר בהיסטוריה במכירה פומבית בינלאומית. מדובר בשיא עבור הצייר ועבור יצירה אימפרסיוניסטית בכלל. הציור הוא חלק מסדרת הציורים "ערימות השחת" של הצייר ושווי מכירתו כפול מזה שהוצא בהתחלה בבית המכירות הפומביות בניו יורק
גיא בריצמן
15 במאי 2019
16:25

ציור של הצייר הצרפתי, קלוד מונה נמכר היום (רביעי) ב-110.7 מיליון דולר. מדובר בציור התשיעי הכי יקר בהיסטוריה במכירה פומבית בינלאומית. מדובר בשיא עבור הצייר ועבור יצירה אימפרסיוניסטית בכלל.


הציור הוא חלק מסדרת הציורים "ערימות השחת" של הצייר ושווי מכירתו כפול מזה שהוצא בהתחלה בבית המכירות הפומביות בניו יורק. במקום הראשון נמצא ציור של לאונרדו דה-וינצ'י, שנמכר ב-450 מילון דולר ליורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמן.

אוסקר קלוד מונה היה צייר צרפתי שנולד בשנת 1840 והלך לעולמו ב-1926. הוא נחשב ממייסדי וממובילי זרם האימפרסיוניזם באמנות. מונה צייר בעיקר נופים כפריים ועירוניים, בכך ניסה לחקות את האופן שבו העין קולטת את שנגלה לפניה בטכניקה של מעין רישום מהיר בצבע, משיחות מכחול קצרות ועתירות צבע ושימוש בצבעים משלימים.

הוא ניסה לבטא את השתנות מראה האובייקט עם השתנות האור או מזג האוויר, ולכן צייר סדרות של נופים מסוימים בתנאי אור ומזג אוויר שונים. סדרות אלה כוללות את הציורים: "ערימות השחת", "תחנת הרכבת סן-לזאר", "שושני המים" ו"איכרים עובדים".