גדי איזנקוט
צילום: פלאש 90

איזנקוט בנאום בוושינגטון: בשנה האחרונה היו 100 התקפות סייבר נגד ישראל

הרמטכ"ל לשעבר נאם בכנס בוושינגטון ואמר שרוב ההתקפות נעשו על ידי איראן. הוא התייחס למצב בצפון ואמר: "ניהלנו מערכה ורשמנו הישגים רבים". איזנקוט הוסיף שחשוב לשמור על שיתוף הפעולה עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים
נתן גוטמן
15 במאי 2019
22:15

הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט נאם הערב (רביעי) במכון וושינגטון בבירה האמריקנית והתייחס למדיניות הביטחון של ישראל. בנאומו סיפר איזנקוט כי בשנה האחרונה היו כ-100 התקפות סייבר נגד ישראל, בעיקר על ידי איראנים.

איזנקוט אמר בנאומו כי "בשלוש השנים האחרונות ניהלנו מערכה נגד כוחות איראן בסוריה ורשמנו הישגים רבים. חיזבאללה במשבר, זו הזדמנות למערב ולממשלת לבנון להחליש אותו. המצב לאורך הגבול עם סוריה שקט ולישראל יש הרתעה חזקה".

"מלחמה נוספת בלבנון תהיה קשה לעורף הישראלי, אך בלתי אפשרית עבור חיזבאללה שישלם מחיר כבד", אמר איזנקוט. "יש לישראל כיום עליונות מודיעינית ויכולת טובה להגנה מרקטות וטילים. המשימה תושג מהר יותר וטוב יותר מאשר במלחמה הקודמת".

בנוגע לסוגיה הפלסטינית אמר הרמטכ"ל לשעבר: "חשוב לשמור על שיתוף פעולה עם מנגנוני הבטחון של הרשות הפלסטינית. חשוב לפעול כעת לחיזוק האמון עם הפלסטינים, לחיזוק היציבות ושיתוף הפעולה. בלי שיתוף פעולה ביטחוני יהיו עימותים יומיומיים".