הטרור היהודי - רצח עאישה ראבי

אמו של אחד החשודים ברצח עאישה א-ראבי: "הבן שלי עבר הטרדות מיניות"

האם האשימה בריאיון לכאן רשת ב' כי השב"כ תפר תיק לבנה עם עדותו בבית המשפט: "כבוד השופט היום לקחו אותי ומסרתי אליבי, אני יודע שבחקירות, החוקר מתקתק את זה במחשב אבל הוא לא תיעד את זה. כששאלתי למה הוא אמר לי שתצא אני אכתוב מה שאני רוצה"
אמילי והפרופסור
17 במאי 2019
17:09

"סימנו את הבן שלי. הקצין אמר לי שזה לא הוא, אבל הוא יודע מי זה. אין לי ספק שתפרו תיק". כך אמרה היום (שישי) אמו של אחד החשודים ברצח עאישה א-ראבי, ששוחרר ממעצר בריאיון לאמילי עמרוסי ויובל אלבשן.

האזינו לריאיון המלא עם עליזה פרץ

בריאיון, אמו של החשוד העלתה תהייה לגבי הליך החקירה: "לא האבן ולא הגופה הגיעו למכון הפתולוגי באופן מיידי, למה? הרי זה הנוהל" וכשדיברה על "תפירת התיק" לבנה, סיפרה על הנעשה בתוך אולם בית המשפט כשאברהם עלה לדוכן העדים: "כבוד השופט היום לקחו אותי ומסרתי אליבי, אני יודע שבחקירות נותנים אליבי, החוקר מתקתק את זה במחשב אבל הוא לא תיעד את זה ששאלתי למה הוא אמר לי שתצא אני אכתוב מה שאני רוצה".

תגובת שירות הביטחון הכללי: כל מהלכי החקירה בפרשה בוצעו תחת פיקוח שיפוטי הדוק מצד הפרקליטות ובתי המשפט, ובמהלך החקירה זכו הנחקרים לכלל התנאים המחויבים בחוק, בהתאם לגילם ואמונתם הדתית. במקרה זה כמו במקרים נוספים התקיים מאמץ יזום ומתמשך מצד גורמים בעלי אינטרסט להכפיש את הארגון ועובדיו ובכך ליצור דה לגיטימציה לפעילותו. שירות הביטחון הכללי ימשיך בנחישות לסכל".

ביום שלישי האחרון, בית המשפט המחוזי בלוד החליט לשחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני את הקטין הנאשם בהריגת עאישה א ראבי בנסיבות טרור. זאת כפי שפורסם לראשונה בכאן 11. במהלך הדיון הציג סנגורו של הנאשם, עורך הדין אריאל עטרי, חוות דעת של ראש המכון לרפואה משפטית חן קוגל לפיה: "החבלות בגולגולת המנוחה מתיישבות עם נזקים הנגרמים באנרגיה גבוהה מאוד, ולא מפגיעה אחת של אבן; חיפוש בספרות המקצועית לא העלה אף מקרה בו נגרמו נזקים כה נרחבים לעצמות הגולגולת כתוצאה מפגיעת אבן".