לוין ונתניהו

לשכת נתניהו: חסינות - לא חלק מההסכמים הקואליציוניים

דוברו של נתניהו אישר את דבריו של לוין, המשמש יו"ר צוות המו"מ של הליכוד. בניסיון להתקדם בהרכבת הממשלה, רה"מ שוחח עם ליברמן, אך לא נרשמה התקדמות בשיחות
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
17 במאי 2019
16:17

השר יריב לוין, יו״ר צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד הבהיר היום (שישי) כי ״בניגוד לשמועות ולפרסומים, נושא החסינות אינו חלק מההסכמים הקואליציוניים שאנו פועלים לגבש". דוברו של ראש הממשלה, יונתן אוריך, אישר: "נושא החסינות לא יהיה חלק מההסכמים הקואליציוניים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בניסיון להתקדם במשא ומתן להרכבת הממשלה. גורמים המעורבים בפרטים אמרו כי למרות השיחה, לא נרשמה התקדמות מול ישראל ביתנו.

פערים גדולים נותרו בין הליכוד לבין ישראל ביתנו בניסיון להרכיב ממשלה גם לאחר השיחה הממושכת הבוקר. הפערים נובעים בעיקר בגלל הדרישות של החרדים והפער בינן לבין אלה של ישראל ביתנו.

נתניהו התייחס שלשום למשא ומתן הקואליציוני וטען שדרישות הסיעות "לא הגיוניות". בטקס לזכרו של אהרון אהרונסון שנערך בעתלית אמר נתניהו כי הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני, הוא הפך לבלתי אפשרי". 

ראש הממשלה הוסיף: "כמעט כל הסיעות דורשות דרישות בלתי אפשריות שמתנגשות ב-180 מעלות אחת בשנייה. דרישות של תקנים. סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים – אחד לכל חבר כנסת שלה. ארבעה תפקידים, תכפילו. גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית – ואין לנו. אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה".

השבוע נענה נשיא המדינה ראובן ריבלין לבקשת נתניהו לתת ארכה בת שבועיים לתקופת מלאכת הרכבת הממשלה. במסמך ההארכה כתב הנשיא: "לבקשתך על פי סעיף שמונה לחוק היסוד: הממשלה - הריני מאריך את התקופה הנתונה לך לשם מילוי תפקיד הרכבת הממשלה ב-14 יום".