קובי מרימי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

קובי מרימי לכאן רשת ב: "גאה בביצוע"

הנציג הישראלי לאירוויזיון התראיין לאריה גולן וסיפר על ההתרגשות הגדולה שגרמה לו לפרוץ בבכי. המנצח ההולנדי אמר בהתרגשות: "אין לי מילים. אני לוקח את הפרס חזרה הביתה"
שני נחשוני ונוב ראובני
19 במאי 2019
03:18
עודכן ב 07:30

הנציג הישראלי לאירוויזיון, קובי מרימי, אמר הבוקר (ראשון) כי הוא גאה בביצוע שלו בגמר התחרות. "גאה במה שעשינו. הכול הסתכם לערב הזה שהסתיים מבחינתי בצורה מושלמת", אמר הזמר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

מרימי נשאל אם הוא מאוכזב מהמקום שהגיע אליו (23) ואמר כי זה לא משנה לו. "לאורך כל הדרך, אמרתי שהניצחון בשבילי יהיה לרדת מהבמה ולהגיד 'עשיתי את זה' ואני שלם עם מה שעשיתי, ונראה לי שבגלל זה בכיתי כי זה כל מה שרציתי", אמר.

הלילה התראיין מרימי בכאן 11, רגע אחרי גמר האירוויזיון, והודה לקהל. מרימי אמר בריאיון ראשון אחרי התחרות: "אני מאושר, ממש כיף לי. היו חזרות עם קהל, אבל זה לא היה ככה אף פעם. כמות הדגלים שהיו שם של מדינת ישראל. זה פסיכי". 


מרימי שפרץ בבכי בסוף ביצוע השיר Home סיפר על הרגע והוסיף: "המשכתי לבכות אחרי שירדתי מהבמה. כל המשלחת כולנו בכינו. ואז צעקתי 'איזה רגשנים אנחנו'. זה היה תהליך, רכבת הרים. לסיים את הביצוע ולהגיד אני גאה בעצמי ובמה שעשינו". 

מרימי נשאל מה יעשה אחרי האירוויזיון וסיפר למה הכי התגעגע: "בא לי סביח ממש. הרבה זמן לא אכלתי חצילים. אוכל של אמא, מה שהיא תכין אני אוכל. תמיד אני אומר לה, אני רוצה דברים ברוטב אדום. עכשיו אני הולך לאכול. אני אלך לחגוג קצת הלילה, מגיע לנו". 


דאונקן לורנס ההולנדי התרגש בסיום ואמר: "אין לי מילים. תודה רבה. אני נורא שמח וגאה. אני לוקח את הפרס חזרה הביתה להולנד". במסיבת העיתונאים לאחר מכן הוסיף לורנס: "הדבר הכי חשוב זה להישאר עצמך. תאהבו אחד את השני בלי לשפוט. לא העזתי לחלום על הרגע הזה, אבל זה קרה. הניצחון הזה הוא תוצאה של עבודה קשה של הצוות שלנו".

לורנס סיים במקום הראשון בגמר האירוויזיון עם שירו Arcade אחרי שגרף 492 נקודות. אחריו אחריו מחמוד מאיטליה עם 465 נקודות, וסרגיי לזרב מרוסיה שלישי עם 369 נקודות. זהו הניצחון הראשון של הולנד מאז 1975. קובי מרימי, נציג ישראל, זכה לתשואות מהקהל המקומי אז סיים את הגמר במקום ה-23 בלבד וניקוד של 47 נקודות.