בני בגין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בני בגין: "הסתתרות רה"מ מאחורי מגן החסינות - מעשה מושחת"

השר לשעבר מטעם הליכוד הצטרף לביקורת על הכוונה לחוקק חוק שימנע את העמדתו של נתניהו לדין: "משתמש לרעה בכוח השלטוני שניתן לו"
הבוקר הזה
19 במאי 2019
07:40

נמשכת הביקורת בתוך הליכוד על הכוונה לחוקק חוק שימנע את העמדתו לדין של ראש הממשלה. לאחר ח"כ גדעון סער הצטרף לדברים גם השר לשעבר בני בגין. בגין אמר הבוקר (ראשון) לאריה גולן בכאן רשת ב: "אני מסתכל על הדברים בצער רב. הסתתרות של ראש הממשלה מאחורי מגן החסינות כחבר כנסת עם או בלי שינוי חוק הוא מעשה מושחת".

האזינו לריאיון המלא עם בני בגין

בגין המשיך ואמר: "במעשה הזה ראש הממשלה מתכונן להשתמש לרעה לצרכיו האישיים בכוח השלטוני שהופקד לידיו והוא גורר איתו לשם גם אחרים ולכן ברור שחברי הכנסת שיתמכו בניסיון של ראש הממשלה להימלט מן הדין ימעלו בתפקידם בנותנם יד למעשה מובהק של שחיתות".

חבר הכנסת צבי האוזר מכחול לבן התייחס במשדר לדבריו של בגין: "בנימין זאב בגין, בשר מבשרה של תנועת הליכוד, מעמודי התווך, בנו של רה"מ המנוח מנחם מגין, מניף דגל שחור מול אותם דיבורים קשים והצעות קשות שמסתובבות. אני מאוד מקווה שהדברים האלה יעוררו וינערו את אותם הרבה מאוד אנשים טובים בתנועת הליכוד".

האזינו לריאיון המלא עם צבי האוזר

השר יריב לוין, יו״ר צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד הבהיר שלשום כי ״בניגוד לשמועות ולפרסומים, נושא החסינות אינו חלק מההסכמים הקואליציוניים שאנו פועלים לגבש". דוברו של ראש הממשלה, יונתן אוריך, אישר: "נושא החסינות לא יהיה חלק מההסכמים הקואליציוניים".

גם בכיר הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, התייחס ביום חמישי לניסיונות לקדם את חוק החסינות, שיאפשר לראש הממשלה נתניהו להמשיך לכהן בתפקידו תחת כתב אישום. סער אמר על החוק כי הוא "בעל אפס תועלת ומקסימום נזק" והוסיף כי היוזמה פוגעת במפלגה ותפגע גם בראש הממשלה. 

"אזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה בערב הבחירות שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה", אמר סער. "חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור".