ישיבת הממשלה

הממשלה אישרה את ביטול המגבלה על מספר השרים

הממשלה הנוכחית אפשרה בהוראת שעה להגדיל את מספר השרים מ-18 ל-21. במסגרת המשא ומתן הקואליציוני הסכימו המפלגות לאפשר הגדלה נוספת של כמות השרים. הבוקר הוגשה לבג"ץ עתירה המבקשת למנוע מהממשלה לקדם מהלך שכזה
מיכאל שמש ואמוץ שפירא
19 במאי 2019
11:56

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) בישיבתה השבועית את ההצעה לביטול המגבלה על מספר השרים החברים בה. בשנת 2013, דרשה יש עתיד עם כניסתה לממשלה להגביל בחוק את מספר השרים כך שלא יעלה על 18. עם הקמת הממשלה הנוכחית נקבעה הוראת שעה שאפשרה להגדיל את המספר השרים ל-21. לפי הדיווחים, בישחות המשא ומתן הקואליציוניות המתקיימות בימים אלה מבקשות החברות העתידיות.

בישיבה התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו למשא ומתן הקואליציוני ואמר: "לצערי מפלגות עדיין נמצאות על צמרות העצים. אני מקווה שתימצא הדרך בהקדם להוריד אותן לקרקע המציאות, כדי שנוכל יחד להקים ממשלה חזקה ויציבה למדינת ישראל, שתמשיך להוביל את המדינה לשיאים חדשים״.


הבוקר הוגשה לבג"ץ עתירה הדורשת למנוע מהממשלה לקדם את החקיקה שתאפשר להגדיל את מספר השרים וסגני השרים באמצעות תיקון לחוק יסוד הממשלה. עורכי הדין שחר בן מאיר ויצחק אבירם שהגישה את העתירה טענו כי: "ממשלת מעבר אינה יכולה להגיש הצעת חוק כזו".

יו״ר מרצ, חברת הכנסת  תמר זנדברג, אמרה בתגובה להחלטת הממשלה: ״הניסיון לשנות חוק יסוד רק לצורך מכירת החיסול שמתכנן נתניהו הוא עוד פרומו למה שמתכננת לנו הממשלה הקרובה. נתניהו מוכן לתת הכל תמורת חסינות וכל חוק אפשר לשנות ולכופף. אני קוראת לחברים בקואליציה המתהווה - אל תתנו לנתניהו לשנות חוקי יסוד לשם גחמות אישיות, הצביעו איתנו״.

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' מהעבודה: "החלטת הממשלה לבטל את ההגבלה על מספר השרים - היא עוד תשלום מושחת ומופקר של נתניהו, המוכן לשלם כל מחיר, כספי או לאומי, כדי להפוך את הכנסת לעיר מקלט ולמלט עצמו מאימת הדין. ידעו השרים המוכנים לקבל לידיהם תיקי כלום ושום דבר, שהם גם שותפים להשחתה ולהרס הדמוקרטיה, וגם עושים צחוק מעצמם״.