חפש
Languages
הרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

הרב פרץ סירב לדבר עם בנות מדרשה לפני גיוסן לצבא

יו"ר הבית היהודי והרב הצבאי הראשי לשעבר פגש באקראי בתלמידות מדרשת לינדנבאום, וכשהתבקש לשוחח עמן ולברך אותן לקראת גיוסן, אמר כי הוא מתנגד לגיוס נשים. מהרב פרץ נמסר בתגובה: "ברגע שהבת התגייסה לצה״ל היא צריכה חיזוק ותמיכה רוחנית כמו בנים שמתגייסים"
רועי שרון
19 במאי 2019
22:34

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ סירב ביום שישי האחרון לשוחח עם תלמידות מדרשת לינדנבאום בירושלים, אשר עומדות לפני גיוסן לצה"ל. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

המפגש בין הצדדים התרחש בהתנחלות אלעזר בגוש עציון. כאשר אחד מרבני המדרשה ביקש מפרץ לשוחח עם הבנות לקראת גיוסן, אמר הרב הצבאי הראשי לשעבר כי הוא מתנגד לגיוס נשים לצה"ל. לאחר מכן התבקש הרב פרץ רק לברך את התלמידות, אך סירב גם כן.


ראש מדרשת לינדנבאום הרב אהד טהרלב אמר לכאן חדשות: "בסירובו, הרב פרץ הוציא חלק מאוד נכבד מהציונות הדתית החוצה. כולנו יודעים שנושא גיוס הבנות הדתיות הוא בלב ליבה של הציונות הדתית. מותר לו להגיד שהוא מתנגד לגיוס, אבל כן לתת להן את ברכת הדרך".

דוברו של יו"ר הבית היהודי לא הכחיש את הפרטים, ומסר בתגובה: ״במהלך השבת פנו אל הרב רפי פרץ ללא תיאום מראש. לרב פרץ היה אירוע משפחתי שלא יכל לבטל, ולכן הבקשה לא הייתה רלוונטית. כרבצ״ר לשעבר, הרב רפי מאמין שברגע שהבת התגייסה לצה״ל היא צריכה חיזוק ותמיכה רוחנית כמו בנים שמתגייסים. וזאת עשיתי במסגרת תפקידי בצבא״.

בעקבות הפרסום בכאן חדשות, מרשת "אור תורה סטון" נמסר כי הרשת "גאה מאוד בבנות מדרשת לינדנבאום, שבוחרות לשרת את מדינתן, הן בצה"ל והן בשירות הלאומי. כשנודע העניין, נשיא הרשת הרב כתריאל ברנדר בירר את העניין עם הרב רפי פרץ, שהסביר שהייתה אי הבנה. בסיום השיחה הרב ברנדר הזמין את הרב פרץ לתת שיעור לבנות המדרשה, והרב פרץ נענה בחיוב".

השתתף בהכנת הידיעה: אוריה אלקיים