בן דקלו

שני ההרוגים הנוספים בקריסת המנוף ביבנה: יונתן סבג ובן דקלו

סבג, בן 33 מאור יהודה, נהרג ביום הולדתו ה-33. שמו של ההרוג הרביעי בתאונה אתמול טרם פורסם; משרד העבודה והרווחה הוציא צווי הפסקת עבודה לשישה מתחמי בנייה ביבנה שבבעלות היזם שבירו
מורן שכניק ודניאל אלעזר
20 במאי 2019
11:23
עודכן ב 20:33

שמותיהם של שני הרוגים באסון קריסת המנוף ביבנה פורסמו היום (שני) – בן דקלו, בן 22 מרמת גן ופרדס חנה ויונתן סבג, בן 33 מאור יהודה.

סבג, שנהרג ביום הולדתו ה-33, הותיר אחריו הורים, אח ואחות. הלווייתו תיערך בהמשך היום. מעיריית אור יהודה נמסר: "העירייה וראשת העירייה ליאת שוחט עומדות לרשות המשפחה ברגעים קשים אלו ותסייע ככל שיידרש".

גיא, אחיו של בן דקלו, סיפר על תחושותיו ואמר: "אתמול הודיעה לי עובדת סוציאלית שאח שלי נהרג באסון המנוף. הסיטואציה היא לא נתפסת. הסיבה שאני יושב פה ואמא ואבא לא היא שזה קשה מאוד להבין איך ילד בן 23 משתחרר מצה"ל, רוצה ללמוד, רוצה לטוס, לחסוף כסף, לעבוד בעבודה שיכולה לפרנס אותו ולהגשים את החלומות שלו". 

שני ההרוגים הנוספים הם בתאונה הוא גיל חזאזי, תושב חדרה בן 51 ואדם נוסף ששמו טרם פורסם. לידר חזאזי, בתו, אמרה הבוקר כי עדיין אינה יודעת את הנסיבות שגרמו למותו. "אני לא יודעת מה היה הקשר שלו לאירוע הזה ספציפית, אני יודעת שאבא יצא בבוקר לעבודה - ולא חזר בערב", אמרה בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

אתמול, מפקחי מנהל הבטיחות במשרד העבודה הטילו צווי הפסקת עבודה בחמישה אתרי בנייה של רמי שבירו ונאות שמיר במתחם אתרי הבנייה ביבנה הירוקה, וביניהם האתר בו התרחשה התאונה. הסיבה להפסקת העבודה: אי גידור משטחי עבודה. מדובר בשישה מתחמים שבהם נבנים 11 בניינים עם מאות יחידות דיור.