פרשת התרומה לקמפיין של הרצוג

פרשת התרומה להרצוג: איש העסקים גלעד רמות זוכה מאשמה

רמות זוכה מעבירה של תרומה אסורה בפרשת התרומה לקמפיין של יו"ר העבודה לשעבר. איש העסקים הואשם שהעביר 40 אלף שקלים לעו"ד דניאל כהן לצורך ניהול הקמפיין של הרצוג בפריימריז 2013 נגד שלי יחימוביץ'
רועי ינובסקי
20 במאי 2019
12:22

בית המשפט השלום זיכה היום (שני) את איש העסקים גלעד רמות מעבירה של תרומה אסורה, בפרשת התרומה לקמפיין של יו"ר העבודה לשעבר בוז'י הרצוג. רמות הואשם שהעביר 40 אלף שקלים לעו"ד דניאל כהן לצורך ניהול הקמפיין של הרצוג בפריימריז 2013 נגד שלי יחימוביץ'.

מי שניהל את הקמפיין היה מנהל המטה של הרצוג שמעון בטאט. על פי האישום הסכום לא דווח למבקר המדיננ ונרשם כייעוץ משפטי. בפרשה נחקר גם הרצוג אך התיק נסגר מחוסר ראיות. נגד שמעון בטאט הוגש כתב אישום במסגרת הסדר טיעון שבו הודה בעבירה של אי דיווח למבקר המדינה. 

בית המשפט מצא שלא ניתן לשלול את גרסתו של רמות, לפיה הסכום הועבר לעו"ד דניאל כהן עבור ייעוץ משפטי בנוגע לפעילותו בנוגע לענף הסיעוד שבו רמות עוסק. עו"ד דניאל חקלאי שמייצג את רמות: "מר רמות דבק בחפותו לאורך כל הדרך. הוא טען שמעולם לא תרם תרומה כספית אסורה ליצחק הרצוג שזכה אז בבחירות לראשות המפלגה. 

"מדובר בפריימריז לראשות מפלגת העבודה שהתקיימו לפני קרוב ל-6 שנים. רמות עבר דרך ארוכה מול חוקרי להב 433 במשטרה, מול פרקליטות המדינה ומול היועץ המשפטי לממשלה. משמח שבסופו של דבר קיבל בית המשפט את גרסתו ודחה את גרסת התביעה. 

"יחד עם זאת, חשוב לנו להדגיש על רקע המתקפות על מוסדות אכיפת החוק- היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל עשו את מלאכתם נאמנה. הם לא חיפשו איש ולא רדפו אף אחד. הם פשוט טעו. ולמרבה השמחה, בית המשפט הבין זאת".