ירי מרצועת עזה לעבר ישראל

דיווח: פלסטינים ניסו לירות טיל לעבר מסוק צה"ל בסבב הלחימה האחרון בעזה

לפי העיתון הפלסטיני אל-קודס, מקורות בפלגים הצבאיים בעזה טוענים כי הפלת מסוק האפאצ'י, סמוך לעיר עזה, סוכלה על ידי מל"ט ישראלי שירה לעבר הפעילים הפלסטינים
מעין אלטמן
20 במאי 2019
13:38

מקורות בפלגים הצבאיים בעזה טוענים כי בזמן סבב הלחימה האחרון ברצועת עזה, היה ניסיון לירות טיל לעבר מסוק אפאצ'י של צה"ל, סמוך לעיר עזה, כך מדווח היום (שני) העיתון הפלסטיני אל-קודס. על פי הדיווח, הפלת המסוק סוכלה על ידי מל"ט ישראלי שירה לעבר הפלסטינים שניסו לשגר את הטיל.

ארבעה ישראלים נהרגו בסבב הלחימה בדרום בתחילת החודש, כתוצאה משיגור של כ-700 רקטות מעזה לעבר ישראל. לאחר יומיים של לחימה, נכנס לתוקף הסכם הפסקת אש. מרחב הדיג ברצועה נפתח מחדש, וחודשו הכנסת הדלקים והעברת הכספים לרצועה.

לאחר כניסת הסכם הפסקת האש לתוקף, עיתון ערבי דיווח מפי מקורות כי במסגרת ההבנות סוכם שישראל תפסיק את מדיניות הסיכולים הממוקדים שהחלה במהלך סבב הלחימה האחרון, הן ברמת הדרג הבכיר והן ברמת הפעילים הצבאיים והפוליטיים.

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המקורב לחיזבאללה, דיווח בשבועות האחרונים כי המשלחת המצרית ביקשה מחמאס ומהג'יהאד האסלאמי לשמור על רגיעה בגבול. על פי הדיווח, המשלחת תדלג בין ישראל לעזה, בין השאר כדי להבטיח שישראל מחויבת ליישם את הבנות הרגיעה ולעקוב אחר המתרחש.