גיורא רום ומיכל רוזנבוים
צילום: משה שי, פלאש 90

מועמדי הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה: מתניה אנגלמן ומיכל רוזנבוים

מנכ"ל המל"ג מתניה אנגלמן ועורכת הדין מיכל רוזנבוים יתמודדו על התפקיד. בכחול לבן הציגו את המועמד שלהם: האלוף במילואים גיורא רום
צח שפיצן ומיכאל שמש
20 במאי 2019
14:01

הקואליציה הציגה היום (שני) את המועמדים שלה לתפקיד מבקר המדינה: מנכ"ל המל"ג מתניה אנגלמן ועורכת הדין מיכל רוזנבוים. בכחול לבן הציגו גם הם את המועמד שלהם - האלוף במילואים גיורא רום.

אנגלמן הוא מנכ״ל המועצה להשכלה גבוהה. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במינהל עסקים. משנת 2010 כיהן כמשנה למנכ"ל הטכניון, עד שמונה לתפקיד המנכ"ל בתחילת 2014. קודם לכן היה מנכ"ל מ.מ. שהם, סמנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה בירושלים ומנהל סניף ירושלים במשרד רואי החשבון "פאהן, קנה ושות".

רוזנבוים היא בעלת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפט מסחרי מאוניברסיטת תל אביב בשיתוף עם אוניברסיטת ברקלי בארצות הברית ותואר שני בהתמחות בנדל"ן ממכללת נתניה.

היא כיהנה בעבר בתפקידים בכירים במגזר הציבורי, בין השאר כמנהלת היחידה לחיוב אישי במשרד הפנים וכמנהלת מחלקת פירוקים ברשם העמותות. בשוק הפרטי היא כיהנה כשותפה בכירה במשרד עורכי דין גדול העוסק בתחומי המשפט הציבורי והמסחרי.

מליאת הכנסת תבחר את מבקר המדינה בתחילת החודש הבא – ביום שני, 3.6, במליאת הכנסת, בהצבעה חשאית.