התכתבויות הוואטסאפ

"מה עם ההחזר?": ההתכתבויות עם חברות ההונאה של רוצח דרק רוט

בלעדי: מעדויות של קורבנות העוקץ עלה איך הצליח ארבל אלוני להונות נזקקים. "ברגע שיופיע הכסף בחשבון נתחיל", אמר נציג אחת החברות לקורבן ולאחר העברת הכסף נעלם
רועי ינובסקי ועמית תומר
21 במאי 2019
21:02

"ברגע שיופיע הכסף בחשבון נתחיל": בחדשות הערב פורסמו היום (שלישי) התכתבויות בלעדיות בין נציגי חברות ההונאה, שהפעיל ארבל אלוני, אחד משני רוצחיו של נהג המונית דרק רוט. מהעדויות של קורבנות העוקץ עלה כיצד הצליח אלוני להונות במיליוני שקלים אנשים שהיו זקוקים לכסף מזומן באופן נואש.

ההונאה הייתה שיטתית - החשודים בנו פלטפורמות פיקטיביות שהציעו הלוואות אטרקטיביות - ואז נעלמו עם המקדמה. א', אחת מהקורבנות סיפרה לכאן חדשות: "נקלענו לבעיה של מחסור בסכום של כ-20 אלף שקלים, משהו כזה. חיפשנו משהו חיצוני כי הבנק לא אישר לנו.


"בדקנו באינטרנט כל מיני שמות. חמש דקות אחרי שמילאנו את הטפסים, חזרו אלינו בנושא. אמרו - 'אין שום בעיה אנחנו כבר יודעים את כל הנתונים שלך כי אנחנו יודעים את הנתונים של בנק ישראל'. אמרו לנו שהסכום לפתיחת התיק הוא בסביבות 1,180 שקלים. 'ברגע שאתם מעבירים תוך חמש דקות נעביר לכם את ההלוואה', אמרו".

לאחר העברת הכסף החלו התכתבויות עם הנציג. בתחילה כתב "ברגע שיעבור הכסף נתחיל", ואז לא ענה יותר

לאחר העברת הכסף החלו התכתבויות עם הנציג. בתחילה כתב "ברגע שיעבור הכסף נתחיל", ואז לא ענה יותר וכשניסו לתפוס את נציגי החברה אחד הנציגים כתב לא': "אתה לא לקוח שלנו. אין לך תיק פתוח". אלוני ושותפיו הפעילו 45 טלפניות שהציעו הלוואות בלי הפסקה, וכך הגיעו לאלפים.

כשגילתה א' שמדובר בעוקץ, היא פנתה למשטרה ולעמותת "אמון הציבור", שאפילו הצליחה להחזיר את הסכום, אך ריבוי המקרים העלה חשד בקרב להב 433 והרשות להגנת הצרכן כי יש כאן רשת הונאה מאורגנת. ב' סיפר: "האתר של חברת ההלוואה הפיקטיבית הוא בעיקרון אתר מקצועי לחלוטין. מושקע מאד. זה גם מה שגרם לנו לבחור באתר הזה. הם הזכירו את השמות של ההורים מבלי שאני אגיד להם".

זאת לא הפעם הראשונה שרוצחי דרק רוט ממשיכים להונות ולהביך את מערכת אכיפת החוק. בשנת 1998 הם שדדו מכולת ופצעו את המוכרת בעת חופשה מהכלא. בן אבגי ברח מהארץ בחופשה אחרת והוסגר מארגנטינה בהסדר מקל ואילו אלוני הורשע רק לפני חמש שנים בהונאת כרטיסי אשראי.

בכל פעם נשמע נאום חרטה אחר בבית המשפט, ולעתים נגזרו עליהם עונשים מעוררי מחלוקת. רק לפני חמש שנים אמר אלוני לשופטת: "כשהייתי בן 14 עשיתי מעשה נורא חמור ולא הבנתי את המשמעות שלו. בכלא התחלתי להבין את חומרת הדברים שעשיתי והתחלתי להבין את הכיוון שאני לוקח את החיים שלי ורציתי לתקן אותם".