אביגדור ליברמן ואיתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

ליברמן ביקש להשתמש בחסינותו לדחות תביעה שהגיש נגדו בן גביר

הח"כ ביקש לדחות את התביעה שהוגשה בעקבות ריאיון בכאן רשת ב, שבו קרא ליברמן לבן גביר "שמפנייה". בבקשתו של שר הביטחון לשעבר נטען שהתביעה הוגשה לגריפת הון פוליטי בזמן הבחירות, וכעת יש לדחות אותה
יואב קרקובסקי
22 במאי 2019
16:47

חבר הכנסת אביגדור ליברמן ביקש היום (רביעי) להשתמש בחסינות שלו ולדחות תביעת לשון הרע שהגיש נגדו איתמר בן גביר, בעקבות דבריו בכאן רשת ב בחודש מארס האחרון. בבקשה שהוגשה נטען שיש לסלק את התביעה עקב קיומה של חסינות מהותית לליברמן, שכיהן כחבר כנסת בזמן הריאיון, ואמר את הדברים במסגרת מילוי תפקידו. 

בבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ירון קוסטליץ ואביעד שאולזון,  נכתב: "תביעתו של בן גביר הוגשה מצרכים פוליטיים גרידא, בניסיון פסול של בן גביר לעשות שימוש ברעה בהליכי משפט ולגרוף 'הון פוליטי' בתקופת בחירות. הנה, תקופת הבחירות חלפה עברה, אך התביעה בעינה עומדת. בהתאם לכך, יש מקום לעשות שימוש בחסינות המהותית העומדת לזכות ליברמן, על מנת לקטוע הליך מיותר זה בתחילתו". 

האזינו לריאיון שבגללו הוגשה התביעה

בריאיון שנערך בחודש מארס בתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, נשאל ליברמן בנוגע לבן גביר וענה: ""יש לי קצת תהיות לגבי כל הטיפוס הזה. אם אתה שואל אותי, האם אני עד הסוף סגור האם איתמר בן גביר זה אותו איש כפי שהוא מציג את עצמו או שזה סוג של 'שמפניה חדשה', 'שמפניה לא ורודה' אני בכלל לא סגור".

הדברים זכו לתגובה חריפה של בן גביר עצמו שהגיב לדברים בשידור ואמר: "ליברמן יחטוף תביעה. האחרון שאמר עליי את זה שילם טבין ותקילין. עם ישראל כבר למד מי זה אביגדור ליברמן, בן אדם מגיע לכנסת, יושב בתור שר ביטחון ואפס מעשים, לכן הוא אפס בסקרים כי אנשים כבר לא קונים את הבדיחה הזאת שנקראת אביגדור ליברמן".

תגובתו של איתמר בן גביר

בן גביר הגיב לבקשתו של ליברמן ומסר כי "מדבר גבוהה גבוהה, וברגע האמת מתחבא ומחפש תירוצים. כמו שידע לדבר שיחסל את החמאס וכשר בטחון הביא את ישראל לשפל במצב הביטחוני, כך גם כאן ליברמן מתחבא מאחורי חסינותו ומנסה להתחמק מאחריותו להכפשות".