בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת ההיתרים העניקה לנתניהו חודש נוסף למתן תשובות בעניינו

בוועדה נענו לבקשת עו"ד עמית חדד לאחר שהנושא עבר אתמול לטיפולו. הם דרשו מנתניהו מידע ונתונים בנוגע לנכסיו האישיים, כדי לדון בבקשתו למימון חיצוני להוצאותיו המשפטיות. אם לא יימסר המידע תדחה הוועדה את הבקשה
תמר אלמוג
23 במאי 2019
18:21

ועדת ההיתרים נתנה היום (חמישי) לראש הממשלה חודש נוסף כדי למסור את הפרטים שביקשה במסגרת הדיון לבקשתו של נתניהו לאישור מימון חיצוני לצוות ההגנה שלו. מהוועדה נמסר כי אם לא ייענו דרישותיה במלואן, הבקשה תידחה סופית.

אתמול הודיע עו"ד נבות תל-צור כי הוא מעביר את הנושא לטיפולו של עו"ד עמית חדד. לאחר מכן ביקש חדד לדחות את מועד מתן התשובה ב-30 ימים. הוועדה ממתינה למידע ולנתונים שביקשה, בין היתר נדרשו תשובות בנוגע להיקף נכסיו של ראש הממשלה.

השבוע תקפו גורמים בסביבת נתניהו את הוועדה למתן היתרים ואמרו כי זו "מונעת מראש הממשלה לקבל סיוע במימון הגנתו המשפטית, בניגוד לאנשי ציבור אחרים שקיבלו סיוע למימון הגנתם. זכותו של ראש הממשלה להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי".

אתמול הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהשימוע בעניינו של ראש הממשלה ייערך בתחילת אוקטובר. כפי שפורסם בכאן חדשות, היועץ המשפטי לממשלה החליט לדחות את השימוע בחודשים ספורים. בכך דחה היועץ את בקשת עורכי דינו של נתניהו לדחות את השימוע בשנה בנימוק כי דחייה שכזו תפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי.