השופט יהורם שקד

פרשת השופט והג'ובים: מנדלבליט יבדוק תלונה נגד השופט שקד

מנדלבליט הודיע שייבחן תלונה לפיה יהורם שקד מינה את מקורבו באחד התיקים. בעקבות התחקיר התגלה מקרה נוסף שבו שקד מינה את ר' לכונס נכסים
יהורם שקד
23 במאי 2019
22:42

תחקיר השופט והג'ובים: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בוחן תלונה שפורסמה השבוע על כך שהשופט יהורם שקד מינה את מקורבו לתפקיד בתיקיו, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף נחשף מקרה נוסף שבו שקד מינה את מקורבו ר', לתפקיד כונס נכסים בלא גילוי נאות. המידע התקבל בעקבות התחקיר ששודר בכאן חדשות. 


מוקדם יותר היום התייחסה שרת המשפטים איילת שקד והודיעה כי תמליץ על התקנת תקנות שקיפות למינוי כונסי נכסים. לדבריה, "הנושא המדובר בכתבה נמצא בטיפול נציב התלונות על השופטים, ואם יתברר כנכון, הרי שמדובר בעניין חמור ביותר". שרת המשפטים תמליץ לבא אחריה בתפקיד להתקין תקנות שקיפות גם על כונסי נכסים וכל בעלי התפקידים שמקבלים את סמכותם מבתי המשפט. 

מתחקיר כאן חדשות עלה שהשופט שקד מינה את מקורביו לכונסי נכסים ולמנהלי עיזבונות בתיקים משפטיים שנדונו לפניו. הדבר נעשה מבלי ליידע על כך את הצדדים. באחד המקרים פיטר השופט שקד מנהל עיזבון ומינה במקומו מקורב אליו. מדובר באח של חברו של השופט ושניהם עובדים באותו משרד עורכי דין.

בנוסף עלה כי השופט שקד מינה עורך דין שיצג אותו בתביעה פרטית בעבר, לתפקיד כונס נכסים בתיק בו שפט. זאת מבלי ליידע את הצדדים על ההיכרות המוקדמת ביניהם. למרות הטענות הרבות על התנהלותו ככונס נכסים ויחסו למשפחה, בחר השופט שקד למנותו לכונס בנכס נוסף שהיה בבעלותם.