בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

קריאה חריגה בקרב שופטים מכהנים: לצאת פומבית נגד יוזמות חקיקה

למרות הקריאה בקרב שופטי שלום ומחוזי, בנציגות השופטים הוחלט שלא לנקוט בצעדים כאלו
תמר אלמוג
24 במאי 2019
22:22

פרסום ראשון: קריאות בקרב שופטים מכהנים בבתי משפט מחוזי ובשלום לצאת פומבית נגד יוזמות החקיקה שפוגעות במערכת החוק והמשפט. כך פורסם הערב (שישי) ב"השבוע". עם זאת, בנציגות השופטים הוחלט, נכון לעכשיו, שלא לנקוט צעדים כאלו. בשבוע הבא תתקיים ישיבה של הנציגות, שנקבעה ללא קשר לנושא, ונכון לעכשיו לא צפויים לצאת בצעדים משמעותיים.


ביום חמישי האשימה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר, השופטת בדימוס דורית ביניש, כי מסתמן שההתקפה על בתי המשפט באה מכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הכרתי את ראש הממשלה בעבודתי כאדם שיצא להגנת המערכת ועל פי השקפתו הוא לא אדם שרדף את מערכת המשפט, בגלל אינטרס אישי התהפך הגלגל", האשימה ביניש בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב.

"יש כנראה מניעים פסולים אישיים שבגללם רוצים לעשות רפורמה בכל השיטה. אפשר לשקול רפורמה, אפשר לשקול תיקונים, אבל האם ככה זה? זה פסול מכל פסול ומסכן את קיומנו כחברה פתוחה, דמוקרטית וגם את ערכיה היהודיים", הזהירה ביניש.

קודם לכן אמר השופט בדימוס אליקים רובינשטיין בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב כי מערכות האכיפה ביסודן הגונות והמדינה צריכה אותן, אך כעת יש קמפיין להחליש אותן ולפגוע בהן. רובינשטיין דחה מכל וכל טענות כי יש סכנה לתפירת תיקים לחברי כנסת מצד מערכת האכיפה, ואמר כי מדובר בהאשמות שווא וזריית חול בעיני הציבור, וכי רוב רובם של אנשי מערכת האכיפה ישרים והגונים.