יו"ר חד"ש-תע"ל, איימן עודה

המפלגות הערביות נגד הפגנת האופוזיציה: "בוחרים לתקוף אותנו במקום לשתף פעולה"

ח"כ עופר כסיף טען כי מארגנת ההפגנה, מפלגת כחול לבן, לא הזמינה אף מפלגה ערבית לקחת חלק בארגון. גורם בכיר בחד"ש-תע"ל לכאן חדשות: "כוחות רעים" מנעו מאיימן עודה להשתתף. הדוברת של עודה אישרה כי הוזמן לנאום, אך כשהשיב - נאמר לו שמאוחר מדי
ערן זינגר והדס גרינברג
25 במאי 2019
13:38

המפלגות הערביות לא ייקחו חלק בהפגנת האופוזיציה נגד התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שתיערך הערב (שבת) ברחבת מוזיאון תל אביב. חבר הכנסת עופר כסיף מחדש תע"ל מתח ביקורת על מפלגת כחול לבן, שמובילה את ההפגנה תחת הכותרת "חומת מגן לדמוקרטיה", ואמר כי היא בוחרת לתקוף את הציבור הערבי, במקום לשתף פעולה עמו ועם נציגיו למען שמירה על הדמוקרטיה. כסיף הבהיר כי כחול לבן לא הזמינה את חד"ש, את תע"ל או את רע"ם-בל"ד להיות ממארגני ההפגנה.

לדברי ח"כ כסיף, עפר שלח, מראשי כחול לבן, הזמין אישית את יו"ר חד"ש-תע"ל איימן עודה לנאום בהפגנה, אך לאחר שקיבל את הסכמתו - ביטל. הדוברת של עודה אישרה את הפרטים, ואמרה כי אכן הוזמן לנאום, אך לאחר שהשיב - נאמר לו שכבר מאוחר מדי. 


גורם בכיר בחד"ש-תע"ל אמר כי ח"כ שלח רצה שאיימן עודה ינאם הערב בהפגנה בתל אביב, אך "כוחות רעים", כלשונו, הם שמנעו ממנו להשתתף. הגורם הבהיר לכאן חדשות כי עודה ביקש לשאת דברים הערב, כראש הסיעה השניה בגודלה באופוזיציה. עודה קיבל פניה רשמית משלח לפני כמה ימים, ולאחר שהתייעץ בתוך חד"ש וקיבל את הסכמת המפלגה, השיב שלח כי "הרעיון נפל".

יו"ר חד"ש-תע"ל עצמו פרסם בחשבון הטוויטר שלו כי "ראוי שיהיה ייצוג לכלל סיעות האופוזיציה, והגיע הזמן ששאר המפלגות יפנימו את זה". עודה צפוי להשתתף אחר הצוהריים בהפגנה נגד אלימות, ובסיומה הוא צפוי להגיב גם על ההתפתחויות הקשורות בהפגנה בתל אביב.