ההפגנה בתל אביב
-

גנץ בהפגנת האופוזיציה: "משעבדים אומה שלמה לאינטרסים של אדם אחד"

יו"ר כחול לבן פנה ישירות לנתניהו בהפגנה ברחבת מוזיאון תל אביב. תמר זנדברג: "ראש הממשלה חשוד בשוחד. סביבו סמרטוטים משת"פים". תא"ל במיל' אמל אסעד: "המדינה בגדה בי עם חוק הלאום". ח"כ עודה: "אני רוצה להיות חלק לגיטימי של השינוי במדינה". ראשי הממשלה לשעבר ברק ואולמרט נכחו בקהל. הליכוד בתגובה על ההפגנה: "זו בדיחה"
יואב קרקובסקי
25 במאי 2019
20:08
עודכן ב 21:59

אלפי בני אדם הגיעו הערב (שבת) להפגנת ראשי מפלגות האופוזיציה בתל אביב ושמעו הבטחה לצאת למאבק ציבורי חסר פשרות נגד הכוונה להגן על ראש הממשלה בנימין נתניהו מפני העמדה לדין. בעצרת נאמו יו"ר כחול לבן בני גנץ ושותפיו להנהגת המפלגה, יו"ר חדש-תע"ל איימן עודה, יו"ר העבודה אבי גבאי וראשת מרצ תמר זנדברג.


תא"ל במיל' אמל אסעד נשא נאום רגשי, שבו קבע כי "ההרגשה היא שהמדינה בגדה בי עם חוק הלאום". בין אלו שהגיעו לעצרת היו גם ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט.


יו"ר כחול לבן בני גנץ פנה ישירות לנתניהו ואמר: "הבטחת שלא תעסוק בחסינות. שנים התגאת שאתה מונע חוקים שיפגעו בבתי המשפט. לא קיבלת מנדט מהנשיא כדי להשתמש בו לבנות חסינות לעצמך. לא ניכנע להסתה - לא ניתן להרוס את ישראל הדמוקרטית". במקביל קרא גנץ להקים "ברית ממלכתית", כיוון ש"הדמוקרטיה היא לא של הימין ולא של השמאל. יחד נגן עליה".

צפו בהפגנת האופוזיצה בתל אביב

יו"ר מרצ תמר זנדברג נשאה נאום חריף בו הטיחה בין היתר: "הילדים שלנו יקבלו את החינוך של סמוטריץ' ופרץ, האנשים שעומדים מאחורי הרבנים של מכינת עלי, שמחנכים לשנאה, להומופוביה ולגזענות – בגלל השוחד של ביבי. ההדתה תהפוך לתוכנית לימודי ליבה – בגלל מרמה והפרת אמונים. השבוע הם ביקשו שגם בצבא חיילות יחזרו להגיש קפה. הם רוצים צבא משלהם".


זנדברג הוסיפה: "ראש הממשלה חשוד בשוחד. סביבו סמרטוטים משת"פים. זה הזמן לאופוזיציה. במצב כזה ממלכתיות היא מאבק".


יו"ר חדש–תע"ל איימן עודה, שנאם בהפגנה לאחר שהוזמן אישית על ידי בני גנץ, קבע: "אני מאמין בשותפות יהודית ערבית. זו הדרך היחידה לתקווה ושינוי של המדינה. אני נמצא כאן היום - כי אנחנו האזרחים הערבים לבד לא יכולים. אני נמצא כאן היום כי אני מאמין שבלי שוויון אין דמוקרטיה. אנחנו האזרחים הערבים שאין להם מולדת אחרת מלבדה. נאמר לי שעצם העובדה שאני נמצא כאן זה הישג, אבל אני רוצה להיות חלק לגיטימי של השינוי במדינה".


מהליכוד נמסר בתגובה להפגנה: "הערב בהפגנת השמאל בתל אביב - תומך הטרור איימן עודה נואם בברכת לפיד וגנץ, והאסיר המשוחרר אהוד אולמרט מפגין 'נגד השחיתות'. איזו בדיחה!".