ח"כ משה בוגי יעלון, כחול לבן
צילום: פלאש 90

מחלוקת בכחול לבן: אנשי תל"ם התנגדו לנאום עודה בהפגנת האופוזיציה

הנדל והאוזר ביטלו את השתתפותם בהפגנה בעקבות נאום יו"ר הרשימה המשותפת. יעלון אישר את הדברים בכאן רשת ב: "הנוכחות של עודה אתמול הבריחה אנשי תל"ם וליכוד". נוסף על כך גורמים בכחול לבן ניסו למנוע גם מנציגי מרץ להשתתף בהפגנה, כדי שלא תיראה שמאלנית מידי
מיכאל שמש, הבוקר הזה
26 במאי 2019
08:15

מספר שלוש בכחול לבן משה בוגי יעלון הביע התנגדות בדיונים שהתקיימו בצמרת המפלגה להשתתפות יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה בהפגנת האופוזיציה אמש (שבת). גורמים בכחול לבן ניסו למנוע גם מנציגי מרץ להשתתף בהפגנה, כדי שלא תיראה שמאלנית מידי. בסופו של דבר יו"ר כחול לבן בני גנץ הכריע בעד השתתפות איימן עודה ואף התקשר אליו באופן אישי, בתגובה לכך חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר החרימו את ההפגנה.


יעלון אמר היום (ראשון) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב על ההפגנה כי "רשימת כחול לבן דוגלת בהיותה של מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית - יש לנו ויכוח עם עודה על היהודית, אבל יש לנו ויכוח גדול יותר עם נתניהו על הדמוקרטית. להתייחס לכל הערבים כמקשה אחת ולהגיד כמו הליכוד 'איימן עודה טרוריסט', זה צריך להגיד על על באסל גטאס, על חנין זועבי".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

"כל עוד המצע של חד"ש איננו מכיר בזכותנו להתקיים פה כמדינת הלאום היהודי, אין לי שיג ושיח בנושא", הסביר יעלון את התנגדותו לנאום עודה. "העובדה שעודה עלה לבמה גרם לכך שאנשי ליכוד שהיו בדרך הסתובבו ונסעו - אתנגד גם בפעם הבאה".