הכוחות בכנרת
צילום: דוברות איחוד הצלה

אחרי שעות של חיפושים: אותרו הנעדרים בכנרת

שלושה מהם נמצאו על המפרשית, ושניים בתוך המים, לאחר שהסירה שהיו עליה התהפכה. הם אותרו אחרי מאמצי חיפוש רבים בהכרה מלאה ופונו לבית חולים פוריה במצב קל
רובי המרשלג
26 במאי 2019
23:31
עודכן ב 01:39

אחרי שעות של חיפושים: אותרו הנעדרים בכנרת. חמישה בני אדם, אב ושני ילדיו ושני צעירים נוספים, נמצאו היום (שני) בהכרה מלאה לאחר שהפליגו אתמול בשעה 15:00 מחוף "הדקל" לשיט בסירת־מפרשים ולא שבו.

הנעדרים נמצאו על ידי פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, בעזרת כלי טיס בלתי מאויש של המשטרה, כ־7 קילומטרים מהחוף. שלושה מהם נמצאו על הסירה, ושניים בתוך המים, לאחר שהמפרשית שהיו עליה התהפכה. הם פונו במצב קל לבדיקות וקבלת טיפול רפואי בבית חולים פוריה שבטבריה. אחד מהצעירים, גבר בן 22 מירושלים, נשאר לאשפוז בעקבות היפותרמיה, מצבו קל.

עובדיה אהרון ואברהם חיים טובול, חובשים באיחוד הצלה, שחזרו את האירוע: "יצאנו עם האמבולנס הימי של איחוד הצלה לסייע בחיפושים. כוחות משטרה הצטרפו אלינו והדריכו אותנו עד שהגענו למיקום בו אותרו הנעדרים. לאחר מכן הם עלו לאמבולנס הימי כשהם בהכרה מלאה וסובלים מהיפותרמיה קלה עקב שהות של מספר שעות עד שאותרו".

כוחות משטרה הכוללים סירות של שיטור ימי, וסירה נוספת של רשות הכנרת, הוקפצו אמש לזירת האירוע וביצעו סריקות ימיות. בנוסף, ניידות משטרה סרקו בקו החוף ומסוק מהיחידה האווירית הוקפץ אף הוא למקום.